Sjajni Avramović zasenio i bivšeg NBA šampiona

Španija 3. mar. 202120:00
fiba.basketball

Košarkaši Estudijantesa u 18. kolu prvenstva Španije u gostima su pobedili ekipu Obradoira rezultatom 91:87, a sjajnu partiju pružio je srpski reprezentativac Aleksa Avramović.

Tim iz Madrida je prekinuo seriju od sedam poraza i sa učinkom 6-15 trenutno je 15. u Endesa ligi, dok Obradoiro ima trijumf više.

Estudijantes je već u prvoj četvrtini imao dvocifrenu prednost, ali je domaća ekipa sredinom drugog perioda izjednačila – 31:31. Ipak, Studenti nisu do poluvremena dodali gas i na odmor otišli sa plus 9 – 48:39.

Gosti su, predvođeni sjajnim Avramovićem, u trećoj deonici obezbedili 17 poena prednosti, a u poslednjoj je bilo i 85:65. Obradoiro je u finišu iskoristio opuštanje tima iz prestonice, ali nije mogao da izbegne četvrti uzastopni poraz.

Avramović je meč završio sa 33 poena (8/13 za dva, 5/9 za tri, 2/2 slobodna bacanja), 4 skoka i 5 asistencija za 36 minuta, a nekadašnji NBA as Džej Džej Barea je dodao 13, uz 7 asistencija.

U domaćoj ekipi Majk Daum je postigao 20, a Kartal Ozmizrak 16.