Slavlje Estudijantesa, sjajni Avramović

fiba.basketball

U 27. kolu španske Endesa lige u subotu su odigrana tri susreta i postignuti su ovi rezultati: Saragosa - Estudijantes 104:113, Obradoiro - Unikaha 83:85, Tenerife - Mursija 85:78.

Estudijantes je savladao Saragosu tek u produžetku. Domaći su dobar deo meča bili u neznatnoj prednosti, ali su im uporni i borbeni Madriđani stalno bili za petama. Gosti su uspeli u samom finišu utakmice da izjednače na 94:94, a zatim da u petominutnom nastavku preuzmu potpunu kontrolu i zasluženo slave.

Estudijantes je do pobede predvodio sjajni srpski reprezentativac Aleksa Avramović, koji je za 37 minuta postigao 23 poena (11-8 za dva, 6-2 za tri, 2-1 slobodna bacanja) i dodao 1 skok i 2 asistencije, a u Saragosi je Niko Brusino upisao 29 poena, 4 skoka i 1 asistenciju i  Elijas Heris 23 poena, 8 skokova i 5 asistencija.

Meč Tenerife – Mursija imao je dva različita poluvremena, u prvom su inicijativu i vođstvo imali gosti, a u drugom su primat držali domaći, koji su na kraju rutinski slavili.

U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Marselinjo Uertas sa 26 poena, 2 skoka i 1 asistencijom, dok je u Mursiji crnogorski internacionalac Nemanja Radović uknjižio 15 poena, 2 skoka i 1 asistenciju.

Unikaha je savladala u gostima tim Obradoira posle preokreta sredinom druge deonice. Od tada su gosti preuzeli konce igre u svoje ruke i na kraju izborili tesnu pobedu. U Unikahi najbolji je bio Dario Brizuela sa 19 poena, 2 skoka i 1 asistencijom. Stiven Inok je za poraženu ekipu zabeležio 24 poena i 8 skokova, a Kasijus Robertson 22 poena i 2 skoka.

Tabela: Real Madrid 23-1, Barselona 21-3, Baskonija 19-6, Tenerife 19-5, Valensija 17-8, San Pablo Burgos 16-7, Huventud 15-10, Unikaha 13-13, Manresa 12-13,  Andora 11-13, Saragosa 10-16, Gran Kanarija 9-15, Mursija 8-16, Estudijanets 8-17, Obradoiro 7-17, Fuenlabrada 7-18, Real Betis i Gipuzkoa 6-18, Bilbao 6-19.