Slavlje Huventuda i Mursije, Tomić i Radović solidni

Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

U okviru 13. kola španske Endesa lige u subotu su odigrane četiri utakmice: Gran Kanarija - Manresa 80:82, Huventud - Real Betis 84:82, Baskonija - Bilbao 101:86, San Pablo Burgos - Mursija 84:102.

Manresa je slavila u gostima nad Gran Kanarijom posle bolje igre u većem delu susreta, a posebno u poslednjoj četvrtini, kada je konstantno bila u vođstvu. U prve tri deonice gosti su kontrolisali rezultat, ali su domaći uspevali da izjednače ili da naprave preokret kratkog daha, ali im u četvrtom periodu to nije pošlo za rukom. Manresa je sačuvala skromnu rezultatsku prednost i pretvorila je u konačan trijumf.

Endesa:

Džo Tomason je za Manresu zabeležio 18 poena, 6 skokova i 2 asistencije, a Ismael Bako 17 poena, 9 skokova i 2 asistencije. Dilan Enis iz Gran Kanarije je bio najefikasniji igrač utakmice, ubacio je 31 poen i dodao 2 skoka i 1 asistenciju, a Oliver Stević za 6 i po minuta igre nije šutirao, samo je zabeležio 2 skoka.

Uzbudljivo je bilo i u Badaloni, gde je Huventud takođe pobedio sa dva poena razlike. Real Betis je ozbiljno pretio u drugoj i trećoj četvrtini, a u četvrtoj izjednačio na 78:78, ali nije uspeo da preokrene situaciju. Pau Ribas iz Huventuda je upisao 18 poena i 3 skoka, a Ante Tomić 10 poena (7-5 za dva), 6 skokova i 4 asistencije.

Gostima iz Sevilje nije pomogla odlična partija Vita Brauna, koji je nanizao 31 poen i dodao 6 skokova i 1 asistenciju.

Baskonija je posle nadmudrivanja sa Bilbaom u prvom periodu u drugom zaigrala sigurnije, a zatim, u nastavku preuzela potpunu kontrolu igre i rezultata. Vejd Boldvin iz Baskonije bio je centralna figura susreta sa 26 poena, 2 skoka i 4 asistencije, a Vanja Marinković je za 11 minuta postigao 4 poena (1-1 za dva, 2-0 za tri, 2-2 slobodna bacanja) i dodao 1 skok. Kajri Tomas iz Bilbaa je uknjižio 23 poena i 1 skok.

Mursija je u gostima ubedljivo porazila domaći San Pablo Burgos zahvaljujući daleko sigurnoj igri u odnosu na onu koju je prikazao rival. Mursija je bila konstantno u vođstvu, a do maksimalnih „plus 24“ stigla je u trećoj deonici (83:59). Ted Mekfaden je predvodio svoj tim do trijumfa sa 29 poena, 2 skoka i 4 asistencije, a Nemanja Radović je za 20 minuta uknjižio 10 poena (7-4 za dva, 1-0 za tri, 3-2 slobodna bacanja) i 6 skokova.

Tajrus Mekgi u San Pablo Burgosu je postigao 23 poena i dodao po 4 skoka i asistencije, a Dejan Kravić je za 18 minuta zabeležio 11 poena (10-4 za dva, 6-3 slobodna bacanja) i 6 skokova, dok je bivši plejmejker Partizana Aleksej Nikolić za 15 i po minuta ubacio 6 poena (2-0 za dva, 3-2 za tri) i dodao 3 skoka.

Tabela: Real Madrid 11-1, Barselona 10-2, Mursija 8-5, Huventud, Tenerifi 8-4, Manresa 8-5, Valensija 7-5, Baskonija, Gran Kanarija 7-6, Unikaha 6-6, Breogan 5-5, Andora 5-7, San Pablo Burgos 4-9, Saragosa, Obradoiro 4-8, Fuenlabrada, Bilbao 3-9, Real Betis 2-11.