Slavlje Valensije u Malagi, Vanja Marinković solidan

Juan Navarro/Euroleague Basketball via Getty Images

U nedelju je odigrano pet utakmica 22. kola španske Endesa lige. Postignuti su ovi rezultati: Real Madrid - Gran kanarija 81:80, Unikaha - Valensija 85:89, Barselona - Mursija 92:63, Manresa - San Pablo Burgos 87:101, Baskonija - Saragosa 89:61.

Real Madrid se provukao na meču sa Gran Kanarijom, izborio je pobedu minimalnom razlikom na svom terenu. Iako su Madriđani veći deo utakmice bili u vođstvu (najveće je bilo 11 poena ) gosti su stalno držali rezultatski priključak. Vođstvo domaćih se u finišu munjevito topilo, ali su ipak, stigli do pobede – 81:80.

U kraljevskom timu Rudi Fernandez je upisao 15 poena, 1 skok i 1 asistenciju, a Fabijan Kozer 15 koševa i 4 skoka i 4 asistencije, dok je Met Kostelo iz Gran Kanarije uknjižio 14 poena, 3 skoka i 1 asitenciju, a Sten Okoje 14 koševa, 3 skoka i 2 asistencije. Oliver Stević je za nepunih 4 minuta postigao 4 poena (2-2 za dva poena), a nije imao skokove i asistencije.

Povezane vesti

Mnogo uzbuđenja je bilo na utakmici u Malagi, gde je slavila Valensija. Domaći su bolje otvorili utakmicu, održavali jednocifreno vođstvo, koje je bilo u nekoliko navrata u prvom poluvremenu anulirano i gosti su imali svega poen viška. Unikaha je čuvala neznantnu prednost do sredine trećeg perioda, a onda Valensija odmiče na 54:61. Međutim, u poslednjoj četvrtini domaći ponovo prelaze u vođstvo, ali kada su gosti preokrenuli na 77:78 njihova pobeda je bila sve izvesnija. Kod 80:88 u finišu sve je, praktično, bilo rešeno.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Klemen Preplič sa 25 poena, a Majk Tobi je upisao 23 poena i 3 asistencije. Vanja Marinković je za 16 minuta zabeležio 12 poena, šutirao je 2-0 za dva poena, 6-3 za tri i 4-3 slobodna bacanja, a nije imao skokove i asistencije. Nikola Kalinić je za nepunih 26 minuta upisao 6 koševa, 2 skoka i 4 asistencije, a crnogorski internacionalac Bojan Dubljević za 14 i po minuta 4 poena, 8 skokova i 3 asistencije.

Kod poraženih, Haime Fernandez je imao 19 koševa i skok.

Barselona je na svom parketu ubedljivo savladala Mursiju. Katalonci su vodili 20:11 na kraju prve četvrtine, gosti su izjednačili rezultat pri kraju prvog poluvremena (34:34), ali zato u nastavku nije bilo nikakvih uzbuđenja. Domaći su do kraja bili u vođstvu i u samoj zavrnici imali „plus 34“.

U Barseloni je Kajl Kurik postigao 15 koševa, a Crnogorac Nikola Mirotić je uz 13 poena imao 3 skoka, dok je Di Džej Strouberi iz Mursije zabeležio 12 poena i 2 skoka.

San Pablo Burgos je lagano slavio u gostima protiv Manrese. Gosti su na poluvremenu imali 18 poena viška, a zatim, u trećoj četvrtini i maksimalnih „plus 26“ i sa pola snage su došli do trijumfa.

U pobedničkoj ekipi Ted Mek Faden je uknjižio 22 poena i 3 asistencije, a Vitor Benite 20 poena, 2 skoka i 4 asistencije. Za Manresu Martinas Sajus je ubacio 24 poen i dodao 7 skokova i 1 asistenciju.

Baskonija je visoko porazila goste iz Saragose 89:61. Izabranici trenera Duška Ivanovića su sve vreme igrali u visokom ritmu, nisu dozvolili rivalu nijednom da povedu, a oni su uglavnom, bili u dvocifrenom vođstvu, pri čemu je maksimalno bilo 27 poena.

Zoran Dragić je za Baskoniju zabeležio 17 poena, 3 skoka i 1 asistencju, Jusufa Fal 12 poena i 2 asistencije, a Elijas Haris iz Saragose 18 koševa, 1 skok i 1 asistenciju.

Poredak na tabeli: Real Madrid 18-1, Barselona 17-3, Tenerife 17-4, Baskonija 16-5, San Pablo Burgos i Valensija 15-6, Huventud 11-9, Manresa 10-11, Unikaha 9-12, Andora i Mursija 8-11, Obradoiro 7-10, Saragosa 7-13, Gran Kanarija 7-14, Fuenlabrada 6-14, Estudijantes 5-11, Real Betis 5-15, Gipuzkoa 4-16, Bilbao 4-17.