Stotka Fuenlabrade, srpski trio solidan

Dragan Milosavljević
Guliver Image / Soeren Stache/picture-alliance/dpa/AP Images

U subotu su na programu bila tri susreta 25. kola španske Endesa lige: Fuenlabrada - Mursija 105:95, Andora - Bilbao 82:72, Obradoiro - Unikaha 71:85.

Fuenlabrada je dopustila Mursiji periode rezultatskog vođstva u početkom prve i poslednje četvrtine, a sve ostalo je bilo u znaku domaćih, koji su rutinski slavili.

Kajl Aleksander je u pobedi svog tima nanizao 30 poena i imao 9 skokova i asistenciju. A srpski trio u Fuenlabradi Ristić, Novak, Milosavljević odigrao je solidno. Dušan Ristić je za 16 minuta postigao 6 poena (2-0 za dva, 6-6 slobodna bacanja), 5 skokova i asistencija, Jovan Novak je za 30 minuta zabeležio 9 poena (5-3 za dva, 1-0 za tri, 3-3 slobodna bacanja), 2 skoka i 9 asistencija, a Dragan Milosavljević za 22 minuta 8 poena (6-2 za dva, 2-0 za tri, 5-4 slobodna bacanja), 3 skoka i asistenciju.

Kod poraženih, Ted Mekfaden je upisao 21 poen, skok i 2 asistencije, a Nemanja Radović je  za 18 minuta uknjižio 6 poena (7-3 za dva, 1-0 za tri, 1.0 slobodna bacanja) i 6 skokova.

Andora je posle puno oscilacija i preokreta ustalila igru u četvrtom periodu i potom stigla do rutinskog trijumfa nad Bilbaom.

David Jelinek je za Andoru postigao 18 poena i imao 2 skoka, a Mario Nakić je uknjižio za 13 minuta 7 poena (4-2 za dva, 1-1 za tri), skok i asistenciju. Na drugoj strani, Demijen Ingliš je zabeležio 20 poena, 4 skoka i asistenciju.

Unikaha je savladala Obradoiro u gostima, predvođena Dariom Brizuelom, koji je zabeležio 24 poena, 2 skoka i 5 asistencija, dok je Dejan Kravić upisao za 16 minuta 2 poena, 2 skoka i asistenciju.

U Obradoiru Brejdon Hobs je meč završio sa 14 poena, skokom i 2 asistencije.

Tabela: Barselona 18-4, Real Madrid 18-5, Manresa, Huventud 15-8,  Valensija 14-8, Tenerife 13-8, Mursija 12-10, Baskonija 12-11, Breogan, Gran Kanarija 11-11, Bilbao 11-12, Unikaha 9-14, Saragosa 8-15, Andora, Fuenlabrada, Obradoiro 8-16, San Pablo Burgos 7-15, Real Betis 6-16.