Valensija na krilima Dubljevića i Kalinića

Euroleague Basketball

Na nedeljnim utakmicama 35. kola španske Endesa lige postignuti su sledeći rezultati: Valensija - Estudijantes 100:89, Real Betis - Manresa 86:70, Saragosa - Real Madrid 89:98, Fuenlabrada - Tenerife 98:65 i Gran Kanarija - Mursija 91:81.

Duel Valensije i Estudijantesa obilovao je preokretima i uzbuđenjima do četvrte četvrtine, kada su domaći definitivno preuzeli kontrolu igre i rezultata. Bojan Dubljević je bio najbolji u pobedničkoj ekipi, upisao je 22 poena, 4 skoka i 4 asistencija, a uz njega na visini zadatka bio je i Nikola Kalinić, koji je za 25 minuta postigao 19 koševa (8-4 za dva poena, 3-2 za tri, 6-5 slobodna bacanja), 6 skokova i 4 asistencije.

U Estudijantesu je Nemanja Đurišić zabeležio 24 poena i 8 skokova, a Viktor Artega je pružio dabl-dabl partiju, 23 poena i 15 skokova. Aleksa Avramović je za 34 minuta zabeležio 13 poena (8-5 za dva, 4-0 za tri, 4-3 slobodna bacanja), 1 skok i 5 asistencija.

Real Betis su do pobede nad Manresom predvodili Džejms Feldin i Jusu Endoje, koji su postigli po 21 poen, a Real Madrid je do novog trijumfa došao zahvaljujući Niku Laprovitoli, koji je zabeležio 20 poena i Rudiju Fernandezu, koji je upisao 17 poena.

Fuenlabrada je iznenadila favorizovani tim Tenerifa nanevši mu visok poraz, najbolji u pobedničkom timu bio je Obi Emegano sa 18 poena, a kod poraženih Marselinjo Uertas je ubacio 12 i Giorgi Šermadini 7 poena.

Gran Kanarija je savladala Mursiju sigurnom igrom, posebno u drugom poluvremenu. Ej Džej Slouter je postigao 21 poen, a Oliver Stević za 8 minuta, 6 poena i 1 skok.

Tabela: Real Madrid 32-1, Barselona 28-4, Tenerife 26-8, Valensija 22-11, Baskonija 22-9, San Pablo Burgos 20-13, Huventud 18-15, Gran Kanarija 15-17, Unikaha 15-16, Manresa 15-19, Saragosa 14-20, Mursija 13-19, Andora 12-18, Fuenlabrada i Obradoiro 11-21, Real Betis 11-22, Estudijantes 9-25, Bilbao 7-24, Gipuzkoa 7-25.