KLS: Prvenac Konstantina, pobedio i OKK Beograd

Srbija KLS 15. jan 201720:02 > 20:03
SK

Košarkaši Konstantina ostvarili su prvu pobedu ove sezone pošto su u 13. kolu slavili protiv Smedereva na gostovanju sa 85:68.

U derbiju začelja, Nišlije su okončale svoj niz od 12 uzastopnih poraza utakmicom u kojoj su kontrolisali rezultat tokom većeg dela. Duel su rešili u trećoj četvrtini, da bi u poslednjem periodu svoju pobedu samo učinili ubedljivijom.

Najbolji u timu Konstantina bio je Slaviša Bogavac sa 23 poena i 15 skokova, dok je Jovan Antić dodao 15 poena i sedam skokova.

Na drugoj strani, Nikola Pavlović je imao 20 poena, a dvocifreni učinak zabaležio je još samo Vuk Karadžić, koji je imao deset poena i pet asistencija.

Smederevo je posle 12. poraza preuzelo fenjer, ali je Konstantin odmah ispred, na 13. poziciji.

U poslednjoj utakmici kola, OKK Beograd je bio bolji od Mladosti sa 86:74. Domaći tim je do pobede došao zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu.

Nemanja Manojlović se istakao u pobedničkom timu sa 27 poena i po pet skokova i asistencija, dok je Dušan Stanković imao 15 poena.

Kod Mladosti, Bratislav Jeković je imao 15 poena.

OKK Beograd je upisao petu pobedu, posle koje je na 11. mestu, dok je Mladost četiri pozicije ispred sa skorom 7/6.

Na čelu tabele nalaze se Dinamik i Vršac sa po 11 pobeda i dva poraza, a sledi ih Spartak sa skorom 9/4.