Zvezda samlela FMP za treću pobedu

Srbija KLS 29. apr 201717:03 > 17:09
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su slavili u Železniku protiv FMP-a rezultatom 91:64 i na taj način se učvrstili na prvoj poziciji Mocart Košarkaške Superlige Srbije.

Posle relativno izjednačene prve četvrtine crveno-beli napravili su zalihu od osam poena kojom su otišli na poluvreme, a zatim potpuno deklasirali protivnika u trećem kvartalu koji su dobili sa 27:8.

U timu srpskog i regionalnog šampiona najviše su se istakli Branko Lazić sa 19 poena (7-12 iz igre) i 5 skokova, srpski reprezentativac Marko Simonović sa 17 i američki bek Nejt Volters koji je uz 12 koševa imao i 4 asistencije.

U poraženoj ekipi FMP-a bolji od ostalih bili su Džona Entoni Bolden koji je bio jedini sa dvocifrenim učinkom – postigao je 10 poena i imao 7 skokova, a Dejan Davidovac je dodao 9 koševa.

Posle tri kola Crvena zvezda ima sve tri pobede, dok je FMP-u to bio prvi poraz.

Pogledajte RASPORED i TABELU košarkaške Superlige.