Topić slavio na debiju, Mega na plus 58!

Srbija KLS 9. maj 201820:01 > 20:03
ABA league, Crvena zvezda MTS

Košarkaši Crvene zvezde savladali su čačanski Borac na debiju novog trenera Milenka Topića, u okviru osmog kola Superlige Srbije, rezultatom 84:74.

Tim trijumfom, branilac titule se izjednačio na čelu tabele grupe A sa Čačanima. Oba tima imaju po šest pobeda i dva poraza.

Nije dobro počeo meč u dvorani Aleksandar Nikolić za domaće, pošto je Borac serijom 10:2 stekao zavidnu prednost već posle tri minuta igre. Zvezda se mučila u napadu na startu, za šest minuta ubacila je isto toliko poena, ali je do kraja deonice uspela da se konsoliduje i povede 20:18.

U dobrom ritmu crveno-beli su nastavili i u drugoj deonici, otišli na plus 9 (36:27), ali je do poluvremena Borac uspeo da se vrati i smanji na 40:38.

U trećem kvartalu viđena je ujednačena igra, a ključnu razliku Zvezda je stekla u poslednjih 10 minuta, kad je serijom 12:0 otišla na 73:60 i rešila pitanje pobednika.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ognjen Dobrić sa 17 poena, uz šest skokova, poen manje imao je Dejan Davidovac, Tejlor Ročesti je dodao 14, dok je Alen Omić ostario dabl-dabl sa 11 poena i 10 skokova.

Kod Borca, Nemanja Todorović je bio najbolji sa 20 poena i pet skokova, a pratio ga je Miloš Dimić sa 11 poena.

U drugom meču grupe, Mega Bemaks je demolirala Mladost Admiral u Zemunu 125:67. Gosti su dominirali od starta, a pitanje pobednika rešeno je u drugoj deonici koju je Mega dobila rezultatom 38:19. U istom ritmu ekipa Dejana Milojevića odigrala je i treći kvartal, kad je svela Mladost na 9 poena i uz svojih 30 otišla na 95:45.

Najbolji kod Bemaksa bio je Nikola Mišković sa 24 poena , pratili su ga Luka Cerovina i Andrija Marjanović sa po 17, Miloš Koprivica je dodao 12, a Stefan Fundić poen manje, uz 11 skokova.

Za Mladost, Vojin Svilar je ubacio 13 poena, a Đorđe Pažin 11.

Mega je treća sa 5-3, dok je Mladost poslednja sa 1-7.

Zlatibor Čajetina je dobila Tamiš u Pančevu 89:83 i došla do četvrtog trijumfa od starta takmičenja. Čajetina je sada četvrta na tabeli sa skorom 4-4, dok je Tamiš peti sa 2-6.