Crvena zvezda preko Partizana do finala

Srbija KLS 30. maj 201820:19 > 22:26
KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale plej ofa Superlige Srbije pobedom protiv Partizana sa 2:0 u polufinalnoj seriji. U finalu će crveno - beli igrati sa boljim iz serije u kojoj se sastaju FMP i Borac. FMP vodi 1:0, a drugi meč se igra 31. maja.

Crvena zveda je savladala Partizan i u drugom meču polufinala. Ovoga puta meč je bio daleko neizvesniji, a konačan rezultat bio je 81:73.

Zvezda je bila bola u prvoj, a Partizan u drugoj četvrtini. Igralo se u serijama uz mnogo promašaja. U poslednjih 10 minuta Partizan je ušao sa +5, ali je Crvena zvezda brzo stigala tu prednost i sama došla do vođstva. Na tri minuta do kraja bilo je 70:70, a zatim je usledila nova Zvezdina serija koju Partizan do kraja nije mogao da stigne.

Crvena zvezda će igrati sedmo vezano finale i imaće šansu da igra za četvrtu vezanu titulu šampiona Srbije.

Meč crno i crveno belih možete pratiti i ovde.

Tok meča:

Nakon ujednačene igre na obe strane, prva četvrtina je pripala Crvenoj zvezdi (21:18) koju je Topićevoj ekipi trojkom u završnici deonice trojkom obezbedio Dobrić.

Ognjen Dobrić povredio je koleno sredinom druge četvrtine i teško da će moći da nastavi meč.Njega je kolenom u koleno udario Đorđe Gagić i iznet je sa terena.

Rezultatski, gledamo prilično izjednačen duel.

Parizan je na poluvremenu imao jedan poen razlike, a kada je igra nakon odmora nastavljena Ognjen Dobrić je ponovo izašao na parket.

Na početku poslednje četvrtine Partizan ima minimalnu prednost i kako stvari stoje do samog kraja ćemo gledati neizvestan meč.

Serijom 5:0 u prva tri minuta poslednje četvrtine crveno – beli su došli do izjednačenja 62:62.

U 36. minutu meča došlo je do komešanja među navijačima. Oko 30 – 40 navijača Crvene zvezde nalazi se u parteru. Policija je pravovremeno reagovala i sve se mirno završilo.

Partizan je uspeo da sustigne prednost do koje je Crvena zvezda došla pa je na tri minuta do kraja rezultat bio 70:70. Međutim, crveno – beli su napravili novu seriju i uz 6:0 poveli na manje od dva minuta do kraja meča.