Vojvodina u Novom Sadu prekinula niz Zlatibora

Srbija KLS 2. mar 201922:11 > 22:13
Printscreen

U subotu su Vojvodina i Zlatibor odigrali prvi meč 25. kola Košarkaške lige Srbije, a pobedu je zabeležio tim iz Novog Sada.

Košarkaši Vojvodine slavili su u Novom Sadu u duelu sa Zlatiborom i do pobede došli rezultatom 95:86.

Veoma zanimljiv i rezultatski neizvestan meč odigrala su dva tima. Zlatibor je prvu četvrtinu rešio u svoju korist, ali tri poena prednosti nisu bila dovoljna da gosti budu u plusu i na poluvremenu.

Neizvesno je bilo sve do poslednje deonice kada je domaćin uspeo da dođe do nešto osetnije prednosti, a na kraju i do pobede.

Dušan Majstorović je predvodio Vojvodinu sa 16 poena, poen manje je dao Petar Rebić do je je sa 13 poena i 11 skokova Dušan Prica zabeležio dabl – dabl.

U Zlatibiru, a ujedno i na celom meču, najefikasniji je bio Aleksa Nikolić koji je postigao 23 poena, pratio je sa 18 Radomir Marojević, a po 15 su dali Nikola Pavlović i Krsto Bjelica.

Vojvodina uz 10 pobeda i 14 poraza drži osmu poziciju dok je Zlatibor, koji je pre ovog poraza imao pet vezanih pobeda, na petoj poziciji sa skorom 13 – 11.