Zvezda trojkama dotukla Partizan za 2-1 i meč loptu

Srbija KLS 15. jun 201918:31 > 21:26
ABA league, Crvena zvezda MTS

Crvena zvezda je povela 2-1 u finalnoj seriji Košarkaške lige Srbije posle pobede nad Partizanom 96:90.

U prvom poluvremenu je Crvena zvezda bila dosta bolja i vodila je skoro sve vreme. Razika se uglavnom kretala oko plus šest, a bila bi Zvezda i ubedljivija da Partizan nije imao sjajnog Vanju Marinkovića koji je ubacio 17 poena za poluvreme.

I tokom treće četvrtine su crveno beli konstantno bili u vođstvu, a Partizan je imao idealnu priliku da priđe na samo poen zaostatka. Crno beli su imali kontru u kojoj je bio Rade Zagorac ali je on dobio rampu na ziceru, da bi to kaznio Filip Čović trojkom. Do kraja treće četvrtine Partizan je uspeo da se spusti na podnošljivih četiri razlike.

U poslednjem periodu je Zvezda uspela da ode i na deset razlike u dva navrata ali je Partizan u obe situacije imao spreman odgovor. Najpre trojku Markusa Pejdža, a zatim i poene Pejdža i Marinkovića. Crveno beli su konstnantno imali odgovor na Partizanovu igru, a uglavnom su odlično šutirali za tri poena. Važne trojke u poslednjoj deonici su pogađali Dejan Davidovac, Bili Beron i Kej Si Rivers. Beron je inače imao i tri ključna slobodna bacanja posle faula Nikole Jankovića, dok je Rivers na pola minuta do kraja ubacio odlučujuću trojku.

Bili Beron je bio najbolji igrač meča sa 25 poena uz šut iz igre 7/9, Dejan Davidovac je imao 17 poena, a Majkl Odžo i Mohamed Faje po 11.

Vanja Marinković je meč završio sa 21 poenom, Aleks Renfro je ubacio 18, Ognjen Jaramaz 15, a Markus Pejdž jedan poen manje.

Četvrta utakmica u seriji je u ponedeljak od 18 časova, a domaćin u hali „Aleksandar Nikolić“ će biti Partizan.

Tok meča:

U prvoj četvrtini ni Zvezda ni Partizan nisu uspeli da naprave ozbiljnije vođstvo. Crveno beli su nešto bolje počeli ali se Partizan brzo vratio i prva deonica je završena 22:18 za aktuelne šampione Srbije. Crveno beli su ubacili četiri trojke u prvoj deonici, a crno beli svega dve.

Vanja Marinković je ubacio sedam poena, dok su kod Zvezde Branko Lazić i Boriša Simanić bili najefikasniji sa po pet poena.

U drugoj četvrtini je Zvezda i dalje kontrolisala rezultat ali nije uspela da se rezultatski odlepi. Najveća razlika je bila plus sedam u korist crveno belih, ali je to Partizan uspeo da smanji uglavnom pogocima Vanje Marinkovića.

Bek crno belih je bio najefikasniji u prvom poluvremenu sa čak 17 poena, nije imao promašaj iz igre, a za tri poena je šutirao 3/3. Aleks Renfro je ubacio devet poena, a Ognjen Jaramaz osam. Bili Beron je bio najefikasniji kod Zvezde sa 12 poena, dok je Mohamed Faje imao devet poena koje je napravio perfektnim šutem za tri poena.

U poslednjoj četvrtini je Zvezda uspela da napravi osam poena prednosti posle nesportskog faula Đorđa Gagića koji je zbog pete lične završio meč. Aktuelni šampioni Srbije su nedugo potom poveli i sa deset razlike, ali je to kratko trajalo jer je trojku pogodio Markus Pejdž.

Trojku preko ruke je zatim pogodio Bili Beron, ali je Partizan opet uspeo brzo da vrati jednocifrenu razliku pogocima Pejdža i Marinkovića. Bilo je 79:73 za Zvezdu koja je tražila tajm-aut na pet minuta do kraja meča. Partizan je prišao i na minus tri, ali je na tri minuta do kraja Dejan Davidovac pogodio još jednom trojku preko ruke.

Crno beli se međutim ne predaju i Aleks Renfro je ubacio pogodak uz faul Majkla Odža koji je tada završio meč zbog pet faulova. Zvezda je imala spreman odgovor i na to, a ponovo je trojku pogodio Dejan Davidovac. Crno beli su uspeli da se vrate i do minus dva(85:83), a zatim je Bili Beron fauliran pri šutu za tri poena.