Pobeda Vojvodine, Novom Pazaru OKK derbi

Srbija KLS 25. nov. 202020:49 > 20:58
SK

Odigrano je pet utakmica devetog kola KLS lige. Lider Vojvodina se protiv Tamiša vratila na pobednički kolosek i slavila u Novom Sadu 94:74.

Porazom od Radničkog Vojvodina je prekinula niz od osam pobeda, ali se trijumfom u vojvođanskom derbiju vratila na pobednički kolosek. Utakmica je praktično prelomljena u srednjih 20 minuta, u drugoj i trećoj četvrtini, i taj period Novosađani su dobili 52:30. Kod pobednika Savić je bio najefikasniji sa 17 poena, dok je Beslać postigao poen manje. Na drugoj strani Pricl je bio najzapaženiji sa 19 poena i šest asistencija. Vojvodina je na deobi prvog mesta sa Zlatiborom pošto oba tima imaju skor 8-1, dok je Tamiš na deobi četvrtog mesta sa Radničkim i skorom 5-4.

Iza vodećeg dvojca nalazi se OKK Novi Pazar, koji je u gostima savladao beogradskog imenjaka 81:74. Kod pobednika Adžić je bio najefikasniji sa 23 poena, dok je Vujić za Klonfere postigao 19. OKK Novi Pazar ima skor 6-2, dok je OKK Beograd šesti sa 4-6.

Ostali rezultati: Sloboda – Napredak 95:82, Pirot – Sloga 67:81, Dunav – Radnički 98:90.