Napredak bolji od klonfera, dabl-dabl Simeunovića

KLS

U subotu su odigrane dve utakmice 11. kola Košarkaške lige Srbije: Napredak - OKK Beograd 91:88 i Sloga - Vojvodina 81:96.

U Aleksincu je odigran uzbudljiv susret, domaći su bolje otvorili utakmicu, a u 9. minutu su imali “plus 15” (28:13), a zatim je na semaforu stajala maksimalna razlika u njihovu korist 31:16! U drugoj četvrtini Aleksinčani su vodili čak 49:30, ali su gosti, ipak, na veliki odmor otišli sa prihvatljivim minusom (57:45).

U nastavku su uporni Beograđani u par navrata imali svega dva poena zaostatka, ali domaći nisu dozvolili preokret.

U četvrtom periodu bilo je 77:71, ali su klonferi u 35. minutu stigli do izjednačenja 79:79, da bi se do kraja utakmice ekipe smenjivale u vođstvu. U samom finišu meča, minut i 38 sekundi pre završetka, Napredak je imao minimalnu prednost 89:88. Beograđani do kraja nisu poentirali, a domaći su overili trijumf poenima Simeunovića.

Đorđe Simeunović je bio najbolji igrač utakmice sa dabl-dabl učinkom, 22 poena, 15 skokova i 6 asistencije.

Dabl-dabl skor je Imao i igrač poražene ekipe Nikola Đurišić, 16 koševa, 10 skokova, a njegov saigrač Mladen Vujić zabeležio je 18 poena, 4 skoka i 4 asistencije.

Sloga je na startu utakmice povela protiv Vojvodine 12:8, ali su gosti izjednačili na 20:20 u 9. minutu, a na kraju prve četvrtine bilo je 22:24. U drugom periodu se igralo koš za koš, ali pre kraja poluvremena Kraljevčani su odmakli na “plus 10”, 42:32. Posle prvih 20 minuta igre bilo je 48:42.

Domaći su zadržali inicijativu do minut pre kraja treće deonice, kada su Novosađani napravili preokret (69:73). Gosti su potom igrali sve sigurnije 72:80. Vojvodina na kraju zabeležila pobedu sa dvocifrenom razlikom.

U domaćem timu Filip Samojlović je upisao 19 poena, 3 skoka i 2 asistencije, a Slaven Čupković 18 koševa i 3 skoka, dok je u pobedničkoj ekipi najbolji bio Krsto Bjelica sa 23 poena, 5 skokova i 9 asistencija.

Tabela: Vojvodina 9-1, Zlatibor 8-1, OKK Beograd 4-7, OKK Novi Pazar 6-2, Radnički i Tamiš 5-4, Napredak i Dunav 4-6, Mladost 6-1, Kolubara 4-5, Sloga 3-7, Dinamik 4-4, Pirot 2-8, Sloboda 3-5, Vršac 2-6, Metalac 2-4.