Borac silan u majstorici – u finalu na Megu

Srbija KLS 18. maj 202221:40 > 22:25 0 komentara
Marko Marinović, Marko Pecarski
2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši čačanskog Borca finalisti su plej-ofa Košarkaške lige Srbije – izabranici Marka Marinovića pobedili su u sredu na domaćem terenu ekipu zemunske Mladosti ubedljivim rezultatom 97:74 i sa 2-1 u pobedama prošli dalje. Protivnik Borcu u finalu biće Mega, koja je sa 2-0 u seriji savladala novosadsku Vojvodinu.

Posle prilično izjednačenog prvog poluvremena, Marinovićev tim počinje da dolazi do nedostižne prednosti u finišu susreta, a razlika raste na više od 20 poena u poslednjim minutima.

KLS:

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marko Pecarski, koji je ubacio 24 poena (11/15 iz igre) i zabeležio 8 skokova. Odličan je sa 20 poena bio i Ivan Marinković, a Aleksa Novaković je upisao 19 poena i 10 skokova. Lautaro Lopez je „punio sve kolone“ – na kraju meča imao je 7 poena, 9 skokova, 8 asistencija i nijednu izgubljenu loptu.

Kod Mladosti su raspoložena bila tek dvojica igrača – Otis Livingston je ubacio 31 poen (12/26 iz igre), uz po 5 skokova i izgubljenih lopti, a Andrija Bojić je imao 28 poena (11/11 penali, 8/20 iz igre) i 5 skokova. Obojica su odigrala svih 40 minuta za gostujući tim.

Finalna serija takođe se igra na dve pobede, a startuje u nedelju od 12 časova.