Crveno-bele na korak od odbrane titule

Srbija KLS 17. apr 202217:33 > 17:40 1 komentar
KKŽ Crvena zvezda

Košarkašice Crvene zvezde nalaze se nadomak osvajanja pete uzastopne titule prvaka Srbije – izabranice Dragana Vukovića u nedelju su rezultatom 77:73 kao gošće u hali „Meka fektori“ pobedile Art Basket, pa sada vode u finalnoj seriji plej-ofa sa 2-0.

Finale se igra na tri pobede, a prvu meč-loptu Zvezda će imati u sredu od 18 časova u „Basket Sitiju“.

Finalna serija:

Tokom drugog poluvremena uglavnom je vodila Zvezda, ali viđen je interesantan finiš. Trojkom Snežane Čolić Art je pred poslednja dva minuta prišao na 71:73. Usledila je greška Maše Janković u napadu Zvezde, posle čega je Anja Buvkić ubacila dva penala i na 93 sekunde do kraja rezultat je bio poravnat – 73:73.

Milina Mišeljić nije pogodila trojku, zatim se ni domaće nisu najbolje snašle. Novu trojku nije pogodila ni Maša Janković, ali se povremena reprezentativka Srbije zatim iskupila u odbrani – ukrala je loptu Marti Mitrović. Zvezda je krenula u napad za pobedu. Rešila ga je Aleksandra Katanić. Art je imao 19 sekundi da se spase. Mitrović nije pogodila. Brzim faulom nad Aleksandrom Katanić Art je pokušao da kpi vreme. Međutim, Zvezdin bek nije grešila sa penala. Pred poslednjih devet sekundi bilo je 73:77. Toliko je ostalo do kraja.

Najefikasnija kod pobednica bila je Aleksandra Katanić sa 15 poena, 6 skokova i 7asistencija. Maša Janković dodala je 14 poena i 8 skokova, a Kendrijan Eliot 13 poena i 8 skokova za Zvezdu. U poraženoj ekipi istakla se Snežana Čolić sa 23 poena, 4 skoka i 5 asistencija.

Zvezda je u finalu doigravanja prošle odine bila bolja od Art Basketa, a ove dve ekipe igrale su i finale Kupa, u kojem su trijumfovale crveno-bele, pa sada imaju priliku da dođu do „duple krune“.