Dinamik slavio u Zemunu, Zdravlje bolje od Tamiša

KLS

Na dva meča 6. kola Košarkaške lige Srbije igranim u nedelju postignuti su ovi rezultati: Mladost - Dinamik 84:89 i Leskovac Zdravlje - Tamiš 94:81.

Dorćolci su slavili u Zemunu na meču sa puno oscilacija. Mladost je bila u jednocifrenom vođstvu većim delom prvog poluvremena, ali je Dinamik napravio nekoliko preokreta. Posle prvih 20 minuta na semaforu je stajalo 47:44, zatim je do pred kraj treće deonice potrajala rezultatska klackalica, da bi potom gosti definitivno preuzeli inicijativu.

U pobedničkom timu je Vojin Medarević zabeležio 17 poena, 2 skoka i 1 asistenciju, a za Mladost je Otis Livingston upisao 22 poena, 5 skokova i 3 asistencije.

Leskovčani su pregazili Pančevce u drugom poluvremenu, posle rezultatskih oscilacija u prvih 20 minuta igre. Domaći su imali „plus 6“ na velikom odmoru, da bi u nastavku pobegli na 19 poena razlike i do kraja meča dominirali.

Igrači pobedničkog tima su ravnomerno rasporedili košgeterski učinak, pri čemu je Eldan Bjelak upisao 14 poena, 3 skoka i asistenciju. Kod poraženih najbolji je bio iskusni Ivan Smiljanić sa dabl-dabl partijom, 26 poena, 11 skokova i asistencijom.

Poredak na tabeli: Sloboda, Dinamik 5-1, Metalac 4-2, Vojvodina 4-1, Leskovac Zdravlje, OKK Beograd, Radnički, Mladost, Tamiš 3-3, Vršac 3-2, Zlatibor, Kolubara 2-4, Sloga, OKK Novi Pazar 2-3, Dunav i Slodes 1-5.