Dunav slavio u Zemunu, Novi Pazar se mučio sa Metalcem

Srbija KLS 21. nov. 202120:58 > 21:11
KLS

U nedelju su odigrane dve preostale utakmice 10. kola Košarkaške lige Srbije: Mladost - Dunav 81:93 i OKK Novi Pazar - Metalac 92:88.

Meč u Zemunu imao je dva potpuno različita poluvremena. U prvom je najpre vođena ravnopravna borba, a zatim su domaći održavali neznatnu prednost, da bi gosti napravili preokret pred odlazak na veliki odmor i u nastavku stekli osetnu prednost. U finišu meča imali su maksimalnih „plus 20“.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Dušan Tanasković sa 22 poena, 9 skokova i 3 asistencije, a u Mladosti Otis Livingston sa 23 poena, 4 skoka i 7 asistencija, dok je Strahinja Gavrilović pružio dabl-dabl partiju sa 14 poena, 11 skokova i 2 asistencije.

Novi Pazar je na svom terenu savladao tim Metalca, posle uzbudljive borbe. Domaći su prvu četvrtinu ubedljivo rešili u svoju korist, a Valjevci su u drugoj uzvratili skoro istom merom, pa je na poluvremenu na semaforu stajalo 43:39.

U trećoj četvrtini je Metalac stalno držao rezultatski priključak, da bi u 30. minutu izjednačio na 61:61. Novopazarci su zatim odmakli na 6 poena viška, ali uporni gosti se nisu predavali, u poslednjem minutu susreta bilo je 88:86 i 90:88, ali do novog preokreta, ipak, nije došlo.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Džejlan Muratović, koji je zabeležio 22 poena i 4   skoka. U Metalcu je Milenko Veljković imao dabl-dabl učinak, 18 poena, 13 skokova i 3 asistencije, a Igor Mijailović je upisao 17 poena, 5 skokova i 6 asistencija.

Tabela: Radnički 7-3, Mladost, Sloga Dinamik, Sloboda 6-4, Metalac 5-5, Vojvodina 6-3, Zlatibor 5-4, Dunav, OKK Novi Pazar, Tamiš 4-6, OKK Beograd 5-4, Kolubara, Vršac 4-6, Zdravlje 4-5, Slodes 2-8.