Finale na vidiku: Stotka Zvezde za +31 protiv Čačana

Srbija KLS 4. jun. 202119:035 komentara
KK Crvena zvezda mts

Košarkaši Crvene zvezde došli su na korak do plasmana u finale Superlige Srbije, pošto su u dvorani Aleksandar Nikolić savladali čačanski Borac rezultatom 101:70 i poveli 1-0 u polufinalnoj seriji. Prvu priliku da se domognu borbe za trofej crveno-beli imaju u nedelju od 20 časova u Čačku.

Ekipa Dejana Radonjića na rutinski način je opravdala ulogu velikog favorita. Pitanje pobednika nijednog trenutka se nije dovodilo u pitanje, iako su gosti držali priključak do finiša prvog poluvremena.

Tada je Zvezda pojačala ritam na oba kraja parketa i serijom 15:3 pobegla na ubedljivih  +16 (48:32).

Beograđani su bez problema očuvali dvocifrenu prednost u nastavku utakmice. Posebno impozantno odigrali su poslednji kvartal kada stekli i najvećih +31.

Kod domaćih, svi igrači osim Ognjena Kuzmića dobili su šansu i odigrali dvocifreni broj minuta. Duop Rit je bio najefikasniji sa 17 poena, uz šest skokova. Aleksa Radanov je imao 13 poena i pet skokova, po 12 opena ubacili su Dejan Davidovac i Ognjen Dobrić (osam skokova).

Na drugoj strani, Nikola Kočović je upisao 14 poena, Nemanja Todorović 11, a Nenad Nerandžić 10.

U drugom polufinalu sastaju se Mega Sokerbet i Partizan. Rezultat u seriji je 1-1, Majstorica je na programu u subotu od 20 časova.