Klonferi pali u Novom Pazaru, Samojlović razbio Pirot

KLS

U subotu su odigrane dve utakmice 25. kola Košarkaške lige Srbije: OKK Novi Pazar - OKK Beograd 81:78 i Sloga - Pirot 81:68.

Novopazarci su i u drugom ovosezonskom duelu sa Beograđanima pobedili, ovom prilikom na domaćem terenu. Izabranici trenera Darka Kostića su većim delom susreta bili u rezultatskom vođstvu, u drugoj i trećoj deonici, uglavnom, dvocifrenom, ali se „klonferi“ nisu predavali. U trećem periodu gosti su se primakli na 49:47, a u četvrtom stigli i do izjednačenja (70:70), ali ne i do preokreta. Novopazarci su uspeli da izbore tesnu pobedu

KLS:

U pobedničkoj ekipi Donald Rembrant je pružio dabl-dabl partiju sa 19 poena, 4 skoka i 11 asistencija, a Marko Ilić je zabeležio 17 poena, 5 skokova i 1 skok. U OKK Beogradu bolji od ostalih bio je Nikola Dragović sa 17 poena, 7 skokova i 3 asistencije.

Kraljevčani su lako izašli na kraj sa Piroćancima, koji su samo na kratko, u drugoj četvrtini,  bili u plusu. Domaći su u drugom poluvremenu konstantno bili u prednosti, koja je maksimalno iznosila 16 poena (80:64).

U pobedničkoj ekipi Filip Samojlović je postigao 32 poena (5-5 za dva, 10-4 za tri,12-10 slobodna bacanja), dodao 3 skoka i 2 asistencije i imao indeks korisnosti 39! Njegov saigrač Miroslav Radić je zabeležio15 poena i 5 skokova. Kod Piroćanaca Miloš Vraneš je upisao 17 poena, 5 skokova i 2 asistencije.

Poredak na tabeli: Mladost 22-1, Vojvodina 20-3, Zlatibor 16-7, OKK Novi Pazar 15-9, Sloboda 12-11, Tamiš i Vršac 11-12, OKK Beograd, Radnički, Sloga i Kolubara 9-14, Dinamik 10-11, Napredak i Dunav 8-15, Pirot 7-17,  Metalac 8-15.