Klonferima bodovi, Metalac šokirao Novosađane

Srbija KLS 2. okt. 202123:04 > 03. okt. 2021 0:221 komentar
SK

Na startu nove sezone Košarkaške lige Srbije zabeleženi su ovi rezultati: OKK Beograd - Slodes 80:76, Dinamik - Zlatibor 97:68, Vojvodina - Metalac 72:78, Vršac - Sloboda 82:74, Sloga - Zdravlje 76:79, Tamiš - Dunav 90:76.

Beograđani su odličnom igrom u prve dve četvrtine stvorili opipljivu prednost, pa je bolja igra gostiju u nastavku susreta bila dovoljna samo za izjednačenje i neizvesnu završnicu, ali ne i za potpuni preokret.
Najbolji u redovima domaćina bili su Luka Mitrović (17 poena, 2 skoka, 3 asistencije) i Petar Kovačević sa dabl-dabl učinkom (16 poena, 12 skokova, 2 asistencije), dok su se kod gostiju istakli kapiten Nikola Hristov (20 poena) i Miloš Antić (15 poena, 5 skokova).

Dinamik je ubedljivo savladao ekipu Zlatibora, Dorćolci su ravnomerno rasporedili košgeterski učinak, pri čemu su za nijansu odskočili Ilija Milijašević (17 poena, 2 skoka i 3 asistencije) i Jigit Onan, koji je upisao 16 poena, 5 skokova i  4 asistencije. Kod Zlatiboraca po 13 poena su ubacili Dušan Kutlešić i Dejan Borovnjak, pri čemu je Kutlešić imao dabl-dabl učinak sa 12 skokova i 3 skoka.

Valjevci su odneli pobedničke bodove iz Novog Sada. Metalac je napravio preokret u četvrtoj četvrtini, posle konstantnog vođstva domaćih i stigao do zasluženog trijumfa. Milenko Veljković je upisao 15 poena i 5 skokova, a Igor Mijailović 13 poena, 2 skoka i 5 asistencija, dok je u Vojvodini najefikasniji bio Dušan Beslać sa 27 poena, a imao je i 9 skokova.

Užičani su u Vršcu bolje otvorili meč od domaćih, vodili na kraju prve deonice 20:15, ali su Vrščani potom sredili redove i na kraju stigli do rutinske pobede. U pobedničkom sastavu Miloš Dimić je postigao 18 poena i dodao 6 skokova i 3 asistencije, a kod poraženih Nedeljko Prijović je pružio dabl-dabl partiju sa 21 poenom i 10 skokova.

Na meču u Kraljevu domaći su bolje ušli u utakmicu i prvu četvrtinu završili sa 9 poena viška i većim delom susreta su bili u vođstvu, ali su Leskovčani održavali rezultatski priključak, da bi u trećem periodu napravili preokret. Do kraja meča bilo je još uzbuđenja, ali su gosti sigurnijom igrom izborili trijumf. U Zdravlju je najbolji bio Stefan Đorđević sa 19 poena,  5 skokova i 4 asistencije, a Stefan Matović iz Sloge je imao dabl-dabl učinak, 21 poen, 11 skokova i 4 asistencije.

Po rezultatu duela Tamiš – Dunav reklo bi se da su Pančevu izostala uzbuđenja, ali bio je to meč sa puno preokreta i nadigravanja. Centralna figura susreta bio je prvotimac Tamiša, Lazar Lugić, sa dabl-dabl učinkom, 25 poena, 16 skokova i 2 asistencije, a Marko Grković iz Dunava uknjižio je 15 poena i 5 skokova.