KLS: Kragujevčani za opstanak, Klonferi bolji od Vršca

Srbija KLS 14. mar 202222:12 > 22:19 0 komentara
Foto OKK Beograd

Košarkaši Radničkog pobedili su Kragujevcu ekipu užičke Slobode, dok je OKK Beograd kao domaćin bio bolji od Vršca u utakmicama 26. kola Košarkaške lige Srbije.

Povezane vesti

Kragujevčani su u SBB hali Jezero savladali Užičane u najverovatnije najbitnijoj utakmici u sezoni. Pobedom su Crveni uspeli da se zadrže iznad „crte“, da su izgubili već bi jednom nogom bili u B ligi.

Užičani su vodili na poluvremenu, u trećoj četvrtini su imali čak +8 (46:54), ali su domaći košarkaši uspeli da prelomili meč u poslednjem periodu igre – 86:84.

Po četvrtinama 23:18, 17:26, 25:25, 21:15.

Najefikasniji na meču bio je Prijović iz Sloboda sa 21 poenom. U timu Radničkog veteran Raško Katić imao je 19 poena, Nedeljković 18.

Mnogo manje neizvesnosti bilo je hali „Mega Factory“ gde su plavo-beli ubedljivo savladali goste iz Vršca – 90:72.

Po četvrtinama 26:19, 20:19, 23:17, 21:17 za OKK Beograd.

Istakao se Ukrajinac Oleksandr Kobzistji sa 24 poena. Pored njega u timu Klonfera zapaženi su bili Mitrović (14 asistencija) i Mušikić sa po 17 poena, Grbović sa 12 poena i 9 skokova. U timu Vršca je Žiga Jurček imao 18 poena.