KLS: Lale se ne šale, Kolubara izbegla poraz od “fenjeraša”

Dynamic VIP Pay

U okviru 14. kola Košarkaške lige Srbije na tri nedeljna meča postignuti su ovi rezultati: Kolubara - Vršac 99:96 (posle pordužetka), Metalac - Sloboda 63:76, Vojvodina - Napredak 99:89.

Mnogo uzbuđenja bilo je na utakmici u Lazarevcu.

Gosti su nešto bolje ušli u meč, imali neznantnu prednost, ali su im domaći konstantno bili za petama. Na kraju poluvremena je bilo 43:47, a posle treće deonice domaći su bili u minimalnom vođstvu (69:68). U poslednjem periodu Vrščani su vodili 70:78, ali je Kolubara u samom finišu izjednačila na 90:90, što je bio rezultat regularnog dela susreta.

U petominutnom produžetku bolje su se snašli Lazarevčani, u čijim redovima je blistao Nikola Simić sa 39 postignutih poena i 3 skoka i 3 asistencije.

U ekipi Vrščana Filip Simić i Miloš Dimić su ubacili po 17 koševa. Prvi je imao 4 skoka i 4 asistencije, a drugi 5 skokova i 2 asistencije.

Metalac je na svom parketu poražen od ekipe Slobode, koja je odigrala kvalitetnije u drugom poluvremenu. U prvih 20 minuta vođena je ravnopravna borba, a u nastavku su gosti odmakli na “plus 16” (39:55) i u poslednjoj četvrtini sačuvali dvocifreno vođstvo do 13 koševa.

U ekipi Užičana najbolji je bio Stefan Simić, sa dabl-dabl partijom, 16 koševa i 10 skokova i 4 asistencije, a kod domaćih Zoran Paunović je uknjižio 12 poena i 5 skokova, a Vladimir Radomirović je uz 9 poena imao 10 skokova.

Vojvodina je na superioran način ostvarila 11. trijumf ove sezone i zadržala lidersku poziciju na tabeli KLS. Novosađani su protiv Aleksinčana sve vreme utakmice kontrolisali igru i rezultat. Rano su stekli opipljivu prednost, koja je u prvom poluvremenu iznosila i maksimalnih 17 poena, a u nastavku su rutinski stigli do trijumfa.

Najbolji pojedinac susreta bio je prvotimac Vojvodine Dušan Beslać sa 27 poena, 8 skokova i 5 asistencija, a po 22 poena postigli su igrači Napretka Slavića Bogavac i Nemanja Karalić. Bogavac je šutirao 5-5 za dva, 2-2 za tri poena i 8-6 slobodna bacanja i imao 2 skoka, a Karalić je uknjižio i 9 skokova i 6 asistencija. Ali sve to nije bilo dovoljno da se ugroze raspoloženi Novosađani.

Redosled na tabeli: Vojvodina 11-1, Kolubara 7-6, Mladost 9-1, Dinamik, Sloboda, Novi Pazar, Tamiš 7-5, Napredak 5-9, Zlatibor 8-2, Radnički 6-6, OKK Beograd 4-9, Dunav 5-7, Pirot 3-11, Sloga i Metalac 3-8, Vršac 3-7.