KLS: Leskovac naneo poraz lideru šampionata

Srbija KLS 10. nov. 202121:02
košarka lopta koš
Shutterstock, Inc

Pet mečeva odigrano je u sredu u Prvoj košarkaškoj ligi Srbije. Pobede su upisali Leskovac, Dunav, Radnički, Kolubara i Tamiš.

Leskovac je na svom parketu bio bolji od lidera šampionata Slobode i pobedu je upisao rezultatom 78:75.

Prva četvrtina pripala je domaćinu, ali je Sloboda delimično nadoknadila taj zaostatak do poluvremena što je donelo neizvesno drugo poluvreme, ali je Leskovac ipak sačuvao pobedu.

Pobednički tim predvodili su Kornelijus sa 24 poena, Stamenković sa 17 poena i devet skokova, a Đorđević je stao na 14 poena.

U ekipi Slobode najbolji su bili Dimitrijević sa 21 poenom, Prijović sa 16 i Ilić sa 14.

Leskovac sada ima četiri pobede i isto toliko poraza, Sloboda je doživela drugi poraz i ima skor 6-2.