KLS: Mladost ubedljiva protiv Metalca

Srbija KLS 18. mar 202218:08 0 komentara
ABA 2 /Dragana Stjepanović

Košarkaši Mladosti slavili su u petak na gostovanju Metalcu u prvom meču 27. kola Prvoe košarkaške lige Srbije. Ekipa iz Zemuna pobedu je upisala rezultatom 98:85.

Bolji je rival bila Mladost tokom prvog poluvremena koje je u svoju korist rešila sa sedam poena razlike.

Odlučujuća je bila treća deonica koju je Mladost dobila sa devet poena razlike i nakon koje je mogla sebi da dozvoli manje opuštanje u završnih deset minuta tokom kojih je domaćin ipak uspeo samo da ublaži poraz.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Bojić sa 31 poenom i devet skokova. Pratili su ga Livingston sa 19 poena i sedam asistencija, Gibson sa 16 poena i Klavžar sa 13 poena i šest uhvaćenih lopti.

U ekipi Metalca su se istakli Luković sa dabl-dabl učinkom od 18 poena i 13 skokova, Mijajlović sa 15 poena, Žižić sa 11 i šest skokova te Stivenson koji je stao na deset poena.

Mladost na drugom mestu na tabeli ima skor 16-11, Metalac je sedmi sa 13 pobeda i 14 poraza.