KLS: Napredak preskočio Tamiš, Simeunovićev indeks 56!

KLS

Mnogo uzbuđenja bilo je na subotnjim mečevima 19. kola Košarkaške lige Srbije. Postignuti su ovi rezultati: Vojvodina - Pirot 86:64, Vršac - Dinamik 101:83, Tamiš - Napredak 86:88, Dunav - Metalac 82:81 (posle produžetka), Kolubara - OKK Beograd 91:102 (posle produžetka).

Novosađani nastavljaju da ređaju pobede, ovom prilikom su imali lak zadatak protiv ekipe Pirota. Izabranici trenera Miroslava Nikolića su dominirali svih 40 minuta susreta, a u četvrtoj četvrtini stigli do maksimalne prednosti od 35 poena (80:45).

U ekipi Vojvodine Koča Jovović je upisao 14 poena, 3 skoka i 2 asistencije, a Stefan Savić 13 poena i 4 skoka. Miloš Vraneš iz Pirota je zabeležio 14 poena i 2 skoka.

Vrščani su na svom parketu visoko porazili Dinamik, ali u prvom poluvremenu nije sve išlo tako glatko. U prvom periodu su domaći imali svega nekoliko poena viška, ali su gosti bili bolji u drugoj deonici, pa se na veliki odmor otišlo kod 47:48. Domaći su se razigrali u nastavku, na kraju trećeg perioda odmakli na 76:65, a u završnici odigrali još sigurnije.

U pobedničkoj ekipi Dejan Janjić je zabeležio 28 koševa i 7 skokova, a Brendon Piterson 20 poena i 3 skoka, dok je Bojan Tomašević za Dinamik uknjižio 23 poena i po 1 skok i asistenciju.

Aleksinčani su osvojili pobedničke bodove u Pančevu posle preokreta u samoj završnici susreta. Domaći su do tada bili konstantno u neznatnoj prednosti, činilo se da su i prelomili meč u trećoj deonici, kada su se dohvatili dvocifrene razlike, ali uporni gosti nisu mislili tako. U poslednjem minutu su preokrenuli na 84:85 i potom stigli do trijumfa (86:88).

Fantastičnu dabl-dabl partiju pružio je Đorđe Simeunović, koji je upisao 38 poena, 12 skokova i 7 asistencija, šutirao 9-8 za dva poena, 8-4 za tri, 13-10 slobodna bacanja. I sve to za neverovatan indeks korisnosti 56!

U Tamišu je dabl-dabl učinak imao Marko Pavićević, 18 koševa, 11 skokova i 5 asistencija, a Brevin Majkl Pricl je uknjižio 22 koša, 4 skoka i 4 asistencije.

Dunav je savladao Valjevce minimalnom razlikom posle velikog preokreta, drame u finišu regularnog dela susreta i petominutnog produžetka. Gosti su većim delom utakmice bili u osetnoj prednosti, koja je u prvom poluvremenu iznosila i 18 poena (15:33), a domaći su uspeli da izjednače samo jednom i to kada je bilo najpotrebnije (74:74), na kraju regularnog toka utakmice. U produžetku su bili psihološki jači od rivala, spretniji i srećniji.

Dušan Majstorović je za pobednički tim zabeležio 17 poena, 5 skokova i 1 asistenciju, a u Metalcu su Slobodan Jovanović i Stefan Sinovec postigli po 16 poena. Ovaj prvi je imao i 5 skokova, a drugi 8 skokova i 6 asistencija.

I u Lazarevcu se dogodilo nešto slično. OKK Beograd je pobedio posle velikog preokreta i produžetka u četvrtom periodu. Kolubara je imala „plus 16“ u prvom poluvremenu i u istom ritmu nastavila i u drugom, dok nije posustala početkom četvrte deonice. „Klonferi“ su sve više dobijali na sigurnosti, izjednačili najpre na 80:80, a zatim i na 84:84 na kraju regularnog dela, a zatim, u petominutnom nastavku furiozno stigli do trijumfa (91:102).

U pobedničkoj ekipi Nikola Đurišić je zabeležio 25 poena, 5 skokova i 8 asistencija, a Nikola Dragović 24 poena, 4 skoka i 5 asistencija. Za Kolubaru je Nikola Simić postigao 27 koša, 3 skoka i 5 asistencija.

Redosled na tabeli: Mladost 16-1, Vojvodina i Zlatibor 14-3, OKK Novi Pazar 11-7, Tamiš 10-9, Dinamik 9-10, Vršac 9-9, OKK Beograd i Napredak 7-12, Kolubara 8-10, Dunav 7-12, Metalac 6-13, Sloboda 8-8, Radnički 7-10, Pirot 5-14, Sloga 6-11.