KLS: Nova pobeda za Mladost, Sloga bolja od Radničkog

ABA League

U mečevima 24. kola Košarkaške lige Srbije vodeća Mladost savladala je u Zemunu tim Napretka iz Aleksinca, dok je u Kraljevu ekipa Sloge uspela u finišu meča da pobedi kragujevački Radnički.

Ekipa Mladosti je očekivano pobedila Napredak 92:79, ali je do bodova stigla mnogo teže nego što se očekivalo i to posle proekreta.

Zemuncima je pripao početak meča, ali su gosti iz Aleksinca vodili na poluvremenu i posle treće četvrtine. Rezultat je pred poslednju četvrtinu glasio 38:45. Međutim, usledio je veliki preokret. Domaći košarkaši dobili su poslednji period igre sa čak 23 poena razlike (34:11) i na kraju slavili pobedu rezultatom 92:79.

Najefikasniji na parketu bio je Amerikanac Trej Dreksel, košarkaš Partizana na pozajmici u ekipi Mladosti. Imao je učinak od 31 poena, devet skokova i šest asistencija. Pratio ga je Francuz Stefan Gombo  sa 25 poena uz četiri skoka.

Mladost je ubedljivo prva sa 22 pobedom i jednim porazom, dok je Napredak na desetom mestu sa osam pobeda i 15 poraza.

Radnički stigao minus 18, poveo i izgubio

U drugoj utakmici igranoj u četvrtak Sloga je na svom parketu pobedila Radnički rezultatom 86:81. Po četvrtinama 29:15, 17:17, 14:29, 26:20.

Gosti iz Kragujevca su sjajno odigrali treću četvrtinu, preokrenuli rezultat posle -18, vodili na startu poslednje četvrtine sa +5, ali su Kraljevčani na kraju ipak slavili pobedu.

Najefikasiniji na terenu bio je veteran u timu Radničkog i nekadašnji reprezentativac Raško Katić. Imao je 23 poena uz sedam skokova i tri asistencije.

U domaćem timu najefikasniji bili su Slaven Čupković sa 20 poena, deset skokova i jednom asistencijom, dok je Nikola Kostić ima 19 poena, pet skokova i četiri asistencije.

Ovim trijumfom Sloga je pobegla sa poslednjeg 16. mesta na poziciju broj 13. sa učinkom od osam pobeda i 14 poraza.

Radnički je na 11. mestu sa devet pobeda i 13 poraza.