KLS: Novi Pazar lako sa Metalcem

KLS

OKK Novi Pazar je lako izašao na kraj sa ekipom Metalca u okviru 13. kola Košarkaške lige Srbije. Domaći su slavili 95:76, što im je sedam pobeda u dosadašnjem delu sezonu uz pet poraza.

Domaći su bolje otvorili meč. Već posle deset minuta vodili su 27:17. Jedino deo igre u kojem je Metalac bio ravnopravan bila je druga četvrtina, koja je završena rezultatom 17:17. Na odmor je Novi Pazar otišao sa deset poena viška.

U nastavku su vrlo brzo otklonjene sve dileme. Treći deo su Pazarci su dobili 22:17 i sa 15 poena prednosti ušli su u poslednjih deset minuta. Imali su domaći košarkaši i 25 razlike u svoju korist, ali su na kraju gosti uspeli da se spuste ispod 20 poena minusa.

Ovom pobedom Metalac se probio na drugo mesto sa 19 bodova. Ubedljvo vodi Vojvodina sa učinkom od deset pobeda i jednim porazom i 21 bodom. Sa sedam poraza i samo tri trijumfa Metalac je pretposlednji sa 13 bodova. Iza je samo Vršac sa 12 bodova, ali i utakmicom manje.