KLS: Sloga trojkom Spasojevića srušila Lazarevčane

KLS

U utorak su odigrana tri meča Košarkaške Lige Srbije, pobede su ostvarili pančevački Tamiš u Kragujevcu, Vršac na svom terenu protiv Dunava i Sloga u Kraljevu u neizvesnom duelu sa Kolubarom.

Tamiš je kao gost pobedio Radnički u Kragujevcu.

Gosti iz Pančeva su odlično počeli meč i dobili prvu četvrtinu sa dvocifrenom prednošću (22:12). Kragujevčani su do poluvremena smanjili prednost gostiju, čak i poveli na startu drugog poluvremena 40:38, ali su košarkaši Tamiša u nastavku zaigrali mnogo bolje. Dobili su taj period igre sa 26:21 i do kraja meča održavali prednost do konačnog trijumfa od 88:81.

Najefikasniji na parketu sa po 23 poena bili su Brevil Majkl Pricl iz Tamiša i veteran Raško Katić iz Radničkog.

Dunav vodio, Vršac preokrenuo

Vršac nije dozvolio iznenađenje na svom terenu iako su gosti iz Starih Banovaca dobili prvu četvrtinu sa 11 poena razlike (28:17) i vodili na poluvremenu sa +7 (48:41).

Već posle treće četvrtine bilo je +1 za domaći sastav, da bi na kraju Vršac slavio sa 95:90.

U pobedničkom timu istakao se Miloš Dimić sa 29 poena (pet skokova, dve assitencije), a pratio ga je Amerikanac Brendon Džerom Pererson sa 18 poena (šest skokova, četiri asistencije). U ekipi Dunava najefikasniji bio je Nemanja Vučićević sa 17 poena.

Domaćinima pripala drama u Kraljevu

Najneizvesnija završnica bila je u Kraljevu gde je Sloga posle velike drame uspela da pobedi Kolubaru 96:95.

Viđena je prava rezultatska klackalica. Lazarevčani su bili bolji u prvoj i trećoj četvrtini. U poslednji period igre ušli su sa +3, ali se Kraljevčani nisu predavali. Timovi su se u poslednjoj četvrtini smenjivali u vođstvu. Kolubara je u samom finišu dva puta imala dva poena prednosti, da bi u poslednjim trenucima trojkom Luke Spasojevića domaći tim stigao do pobede – 96:95.

Najefikasniji je bio domaći košarkaš Filip Samojlović sa 31 poenom ispred Luke Gašića iz Kolubare sa 20.

Rezultati: Radnički – Tamiš 81:88, Vršac – Dunav 95:90, Sloga – Kolubara 96:95.

Tabela: Mladost 33 boda iz 17 mečeva, Zlatibor 31, Vojvodina 27 (dva meča manje), Novi Pazar 27, Tamiš 27, Dinamik 25, Kolubara 25, itd.