KLS: Tamiš bez pardona, Vršac ubedljiv

Srbija KLS 29. nov 202023:21 > 23:22 0 komentara
košarka lopta
Shutterstock, Inc

U nedelju su odigrane dve utakmice 11. kola Košarkaške lige Srbije: Tamiš - Dunav 89:85 i Vršac - Pirot 97:79.

Na meču u Pančevu domaći su od starta imali inicijativu i opipljivu rezultatsku prednost (12:3 u 4. minutu i 23:13, 9. minut). Najveće vođstvo Pančevci su dostigli u 14. minutu (36:20), a gosti su do kraja poluvremena uspeli samo da ublaže zaostatak (44:37).

U nastavku su se Pančevci vratili na dvocifrenu prednost, a u poslednjem periodu ekipa iz Novih Banovaca se primakla na 74:71 (34. minut), ali Tamiš sređuje redove i održava vođstvo, neophodno za relativno miran trijumf.

Marko Pavićević, prvotimac Tamiša, ubacio je 22 poena, dodao 8 skokova i 2 asistencije i imao indeks korisnosti 32, dok je Nikola Kovačević iz Dunava uknjižio 20 poena, 3 skoka i 4 asistencije.

Vrščani su na svom parketu, u dvorani “Milenijum” savladali Pirot, zahvaljujući pre svega furioznoj igri od samog starta. Na kraju prve deonice bilo je 28:11, gosti su potom uzvratili, ali nedovoljno za preokret, jer je na poluvremenu na semaforu stajalo 49:37.

U preostalih 20 minuta igre Vrščani su držali konce igre u rukama i stigli do zasluženog, rutinskog trijufma.

Ekipu Vršca su do pobede predvodili Stefan Živanović sa 20 koševa, 2 skoka i 2 asistencije, šutem za 2 poena 3-3, i 6-4 za tri i Brendon Džerom sa 19 poena, 7 skokova, 3 asistencije. Obojica su imali indeks uspešnosti 23. Filip Simić je uz 15 poena upisao i 3 skoka i 12 asistencija za indeks 25.

Kod Piroćanaca Vladimir Đorđević je postigao 17 koševa i dodao 4 skoka, 5 asistencija, a Ivan Pendić je ubacio 14 poena, uz šut za dva 5-4, 4 skoka i 2 asistencije.

Redosled na tabeli: Vojvodina 9-1, Zlatibor 8-1, Tamiš 6-4, OKK Beograd 4-7, Dunav 4-7, OKK Novi Pazar 6-2, Radnički 5-4, Napredak 4-6, Mladost 6-1, Kolubara 4-5, Pirot 2-9, Sloga 3-7, Dinamik 4-4, Vršac 3-6, Sloboda 3-5, Metalac 2-4.