KLS: Zemunci i Zlatiborci se ne šale

KLS

U nedelju su odigrane tri utakmice Košarkaške lige Srbije. Postignuti su sledeći rezultati: Mladost - Dunav 64:55, Novi Pazar - Zlatibor 71:89, Dinamik - Metalac 74:56.

Na meču u Zemunu sa malo poena slavila je domaća Mladost. Zemunci i ekipa Dunava kao da su se takmičili ko će manje koševa da postignu, o čemu govore rezultati druge i treće četvrtine 12:10 i 16:7.

Gostima je pripala i prva i druga deonica (17:21), ali su domaći napravili preokret početkom treće. Mladost je tada ostvarila i dvocifreno vođstvo (43:32) i posle oscilacija uspela da sačuva kapital za miran trijumf.

U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Tomas Brus Dreksler sa 14 poena, 7 skokova i 3 asistencije, a u Dunavu Marko Grković je uknjižio 16 koševa i 5 skokova.
Zlatibor je ubedljivo porazio u gostima ekipu Novog Pazara zahvaljujući boljoj igri u većem delu susreta. Posle neznatnog vođstva u prvoj četvrtini, razlika u korist gostiju na kraju poluvremena je porasla do okrugle cifre – 30:50, a posle je iznosila 27 poena. Na kraju treće deonice na semaforu je stajalo 54:74. Novopazarci su do kraja uspeli samo malo da ublaže poraz.

Nikola Pavlović iz pobedničkog sastava je upisao dabl-dabl učinak, 20 poena, 10 skokova i 3 asistencije, a u timu Novog Pazara dabl-dabl je imao i Marko Ilić, 16 poena,14 skokova i 2 asistencije, dok je Donald Rembrant zabeležio 17 koševa, 2 skoka i 5 asistencija.

Dinamik je nadigrao ekipu Metalca, dopustio Valjevcima da povedu samo na startu 0:4, a ostalo je bilo sve u znaku Dorćolaca. Domaći su već u prvoj četvrtini imali “plus 14”, a sa tom razlikom je završena i treća deonica (58:44). U završnicu meča je Dinamik ušao sa 19 poena viška i potom lagano priveo susret kraju.

U pobedničkom timu najbolji je bio Gregor Glas, koji je upisao 22 poena, 4 skoka i 3 asistencije, a Marko Bajić iz Metalca je zabeležio 14 koševa, 5 skokova i 4 asistencije.
Redosled na tabeli: Mladost 15-1, Zlatibor 12-3, Vojvodina 11-3, OKK Novi Pazar 9-7, Dinamik 8-8, Tamiš i Kolubara 8-7, Sloboda 8-6, Napredak 6-10, OKK Beograd, Dunav, Metalac 5-10, Radnički 6-7, Vršac 5-8, Pirot 3-12, Sloga 4-9.