KLS: Zemunci razbili „fenjeraša“

aba league

U okviru 13. kola Košarkaške lige Srbije u nedelju su na programu bila dva meča. Postignuti su sledeći rezultati: Mladost - Metalac 106:74 i Sloboda - OKK Beograd 97:81.

U derbiju začelja Zemunci su slavili ubedljivo nad Valjevcima. Sve dovoljno ilustruje rezultat prvog poluvremena 63:33! Gosti su, dakle, doživeli pravi debakl još u prvih 20 minuta, a domaći su u nastavku nastavili da rešetaju njihov koš.

Po 22 poena za pobedničku ekipu postigli su Stefon Gombauld i Tomas Brus Dreksel. Ovaj prvi je ostvario dabl-dabl učinak, jer je imao i 11 skokova, a drugi je upisao 6 skokova i 5 asistencija.

Sloboda je lako izašla na kraj sa Beograđanima. Užičani su od početka utakmice stekli neznantnu prednost, koju su do kraja konstantno uvećavali. U četvrtoj deonici imali su i “plus 20” (74:54) i na kraju lagano, ubedljivo slavili.

Kod Užičana Stefan Simić je postigao 27 poena i tome dodao po 4 skoka i asistencije. U OKK Beogradu Marko Stojadinović i Mladen Vujić su postigli po 21 koš, ovaj drugi je imao i 7 skokova i 3 asistencije.

Poredak na tabeli: Vojvodina 9-1, Radnički 6-6, Zlatibor 8-1, Sloboda 6-5, Napredak 5-7, Tamiš, Kolubara 6-5, Dunav 5-7, Novi Pazar 6-4, OKK Beograd 4-8, Pirot 3-10, Mladost 7-1, Dinamik 5-5, Sloga 3-8, Vršac i Metalac 3-6.