KLS: Zemunci u derbiju matirali Lale

KLS

U 15. kolu Košarkaške lige Srbije u nedelju je odigrano pet utakmica i postignuti su ovi rezultati: Mladost - Vojvodina 85:75, OKK Novi Pazar - Kolubara 92:76, Napredak - Dunav 101:89, Vršac - Zlatibor 88:81, OKK Beograd - Metalac 79:51.

Zemunci su u derbiju naneli lideru Vojvodini treći poraz ove sezone.

Novosađani su bolje ušli u meč, ali je Mladost napravila furiozan preokret i na poluvremenu imala “plus 18” (53:35). Izabranici trenera Miroslava Nikolića su do kraja susreta uspeli samo da ublaže poraz.

U pobedničkom timu Tomas Dreksler je upisao dabl-dabl, 29 koševa i 12 skokova i 3 asistencije, a Lamar MIčel 19 poena, 3 skoka i 6 asistencija. Kod Novosađana Dušan Beslać je uknjižio 19 poena, 4 skoka i 2 asistencije.

Novopazarci su pobedili Kolubaru posle preokreta u drugom poluvremenu. Posle prvih 20 minuta igre bilo je 32:40 i gosti su još neko vreme održavali jednocifrenu prednost, da bi se domaći probudili sredinom trećeg perioda, kada stižu i do “plus 8”. U poslednjoj četvrtini su potpuno preuzeli kontrolu nad igrom i rezultatom i u završnici stigli do maksimalnog preimućstva od 19 poena.

Najbolji pojedinci susreta bili su prvotimci Novog Pazara, Nedžad Muratović sa 24 poena, 8 skokova i 3 asistencije i  Donald Rembrant sa 20 koševa, 4 skoka i 6 asistencija. U Kolubari je bolji od ostalih bio Nikola Simić, koji je zabeležio 16 poena, 3 skoka i 4 asistencije.

Aleksinčani su lako izašli na kraj sa gostima iz Novih Banovaca. Rezultatska klackalica je potrajala samo u prvoj četvrtini, posle toga domaći su se razgoropadili i vrtoglavo uvećavali vođstvo do maksimalnih 26 poena. Gosti su do kraja uspeli samo da tu razliku umanje i izbore častan poraz.

U pobedničkom sastavu Nikola Ćirković je postigao 18 koševa, a u timu Dunava Nikola Kovačević je uknjižio 23 koša, 9 skokova i 3 asistencije.

Vrščani su na svom terenu, u dvorani “Milenijum” savladali Zlatiborce posle bolje igre u većem delu susreta. U prvom periodu bila je egal borba, da bi domaći odmakli na “plus 10” na poluvremenu i do kraja utakmice su održavali prednost do desetak poena.

U pobedničkom sastavu sjajni Brendon Džerom je upisao dabl-dabl, sa 20 poena i 15 skokova i 3 asistencije, a kod gostiju Bogdan Riznić je zabeležio 15 poena, 4 skoka i 3 asistencije.

OKK Beograd je deklasirao ekipu Metalca sa 28 poena razlike na meču bez rezultatske neizvesnosti. Gosti su samo u uvodnim minutima vodili, da bi ih nadahnuti klonferi potom potpuno pregazili, u dva navrata su imali i “plus 36”.

Nikola Dragović je bio najbolji igrač susreta sa 21 poenom, 4 skoka i 3 asistencije, a za Metalac je Zoran Paunović postigao 14 poena.

Poredak na tabeli: Vojvodina 11-3, Mladost 11-1, OKK Novi Pazar 8-6, Zlatibor 9-3, Sloboda i Tamiš 8-5, Napredak 6-9, Kolubara 7-7, Dinamik 7-6, OKK Beograd 5-9, Radnički 6-6, Dunav 5-8, Pirot 3-12, Metalac 4-9, Vršac 4-8, Sloga 3-8.