KLS: Zlatibor rutinski, Novi Pazar slavio u Kragujevcu

KLS

U Košarkaškoj ligi Srbije u nedelju su odigrane dve utakmice 17. kola, Radnički - OKK Novi Pazar 84:95, Zlatibor - Napredak 85:74.

Novopazarci su pružili vrlo dobru i efikasnu igru i odneli bodove iz Kragujevca. Domaći su imali rezultatsku jednocifrenu prednost do sredine druge četvrtine, a onda su na scenu stupili raspoloženi gosti. Posle 45:51 na poluvremenu Novopazarci su odmakli na “plus 12” i to vođstvo su sačuvali do kraja susreta.

U ekipi pobednika Nedžad Muratović je uknjižio 21 poen, 8 skokova i 4 asistencije, Donald Rembrant 19 poena i 5 asistencija, a kod poraženih, Andreja Stevanović je imao dabl-dabl učinak, 31 poen, 12 skokova i 6 asistencija.

Zlatiborci su rutinski savladali goste iz Aleksinca, nisu im dozvolili nijednu priliku da naprave preokret. Domaći su od starta kontrolisali i igru i rezultat, a u trećoj četvrtini su stigli do “plus 19” (73:54) i potom lagano stigli do trijumfa.

U redovima Zlatiboraca, Stefan Mitrović je postigao 19 poena i imao 2 skoka, a Nemanja Protić je zabeležio 16 koševa, 5 skokova i 7 asistencija. U timu Napretka Đorđe Simeunović je pružio dabl-dabl partiju, postigao je 32 poena i tome dodao 11 skokova.

Redosled na tabeli: Mladost 16-1, Zlatibor 14-3, Vojvodina 12-3,  OKK Novi Pazar 10-7, Dinamik 8-9, Tamiš 9-7, Sloboda i Kolubara 8-8, Napredak i Metalac 6-11, Dunav 6-10, OKK Beograd 5-11, Vršac i Radnički 6-9, Pirot 4-12, Sloga 5-10.