Lale moćne, u porazu Slobode Ilićev indeks 41!

KLS

U subotu je odigrano pet utakmica 27. kola Košarkaške lige Srbije i postignuti su ovi rezultati: Vršac - Vojvodina 82:100, OKK Novi Pazar - Pirot 84:82, Radnički - Zlatibor 80:84, Sloboda - Dinamik 105:107, Sloga - Dunav 95:83.

Novosađani su ubedljivo slavili u Vršcu i zadržali korak za vodećom Mladošću. U duelu Vojvodine i Vršca rezultatska klackalica je potrajala samo u prvom periodu, a onda su gosti u drugoj četvrtini stekli 18 poena prednosti, a u poslednjoj deonici stigli i do „plus 27“.

U pobedničkom timu se istakao Dušan Beslać sa 19 poena i 5 skokova i Stefan Savić sa 16 poena, 2 skoka i 2 asistencije. U Vršcu je Stefan Živanović uknjižio 18 poena, 2 skoka i 4 asistencije, Brendon Džerom 21 poen, 6 skokova i 1 asistenciju.

Mnogo uzbuđenja je bilo na meču u Novom Pazaru, gde je domaći tim izborio tesnu pobedu nad Piroćancima. Ceo susret su ekipe igrale ravnopravno, osim krajem druge i početkom treće četvrtine, kada su domaći imali i 10 poena viška. Međutim, posle izjednačenja igralo se do kraja, po sistemu „koš za koš“, da bi na kraju Novopazarci bili srećniji i spretniji.

U Novom Pazaru je Donald Rembrant postigao 21 poen i dodao 1 skok i 9 asistencija, a Džordan Mekklur 14 poena. Za Pirot je Mladen Pantić upisao 17 poena, 5 skokova i 2 asistencije.

Zlatiborci su slavili u Kragujevcu protiv Radničkog, posle bolje igre u većem delu susreta. Imali su dvocifreno vođstvo u drugoj i početkom treće deonice, a posle toga su održavali jednocifrenu prednost, ali su domaći u finišu izjednačili na 78:78. Ipak, tim iz Čajetine je ponovo poveo i pobedio.

Brendon Li Mekkoj je za Zlatibor upisao 19 koševa i 6 skokova, a za Radnički Andreja Stevanović 20 poena, 3 skoka i 4 asistencije i Stefan Đorđević 19 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Napeto je bilo i na utakmici Sloboda – Dinamik, u kojoj su slavili Dorćolci posle velikog preokreta. Domaći su imali rezultatsku prednost do pred kraj trećeg perioda, ali tada na scenu stupa gostujući tim. Međutim, posle 101:92 za Dorćolce Užičani izjednačuju na 105:105, a gosti preko Nenada Šulovića postižu pobedonosni koš.

Vuk Đorđević iz Dinamika je postigao 27 koševa i dodao 9 skokova i 2 asistencije, a Miroslav Pašaljić 20 poena, 2 skoka i 4 asistencije. U Slobodi, Aleksandar Ilić je uknjižio 33 poena (11-8 za dva, 4-3 za tri, 9-8 slobodna bacanja), 9 skokova i 5 asistencija, indeks uspešnosti 47, a Aleksa Stepanović 24 poena, 7 skokova i 3 asistencije.

Sloga i Dunav su vodili izjednačenu borbu u prvom poluvremenu, da bi u nastavku domaći stekli osetnu razliku i lako trijumfovali.

U pobedničkom sastavu, Filip Samojlović je zabeležio 28 poena (2-2 za dva, 14-8 za tri, 6-2 slobodna bacanja), 3 skoka i 6 asistencija, indeks 31, a Nikola Kostić 21 poena, 6 skokova i 3 asistencije.

Za ekipu Dunava Nikola Kovačević je uknjižio 21 poen, 3 skoka i 3 asistencije.

Poredak na tabeli: Mladost 24-2, Vojvodina 23-3, Zlatibor 17-10, Sloboda 14-13, OKK Novi Pazar 16-9, Dinamik 13-12, Tamiš 12-12, Napredak i Radnički 10-16, OKK Beograd 10-15, Vršac 11-13, Kolubara 10-14, Sloga 10-16, Dunav 8-19, Pirot 7-18, Metalac 8-15.