Mega obezbedila majstoricu, Simonović 19+20!

Srbija KLS 11. jun. 202121:53 > 23:536 komentara
Mega Sokerbet
Mega Soccerbet/Ivica Veselinov

Košarkaši Mega Sokerbeta pobedili su Crvenu zvezdu 86:79 i rezultat u finalnoj seriji plej-ofa Superlige Srbije izjednačili na 1-1.

Crveno-beli će biti domaćini u trećoj, odlučujućoj, utakmici.

Revanš utakmica obilovala je neverovatnim oscilacijama na obe strane, pogotovo u prvom poluvrememenu.

Ekipa Vlade Jovanovića je posle prve četvrtine imala čak 18 poena prednosti, ali su gosti ekspresno uzvratili serijom 12:1 i vratili se u meč. Zvezda je drugi period dobila rezultatom 29:10 i na odmor je otišla sa minimalnim vođstvom – 46:45.

Mega je početkom treće četvrtine preuzela kontrolu utakmice i više nijednog trenutka nije ispustila prednost, koja je iznosila maksimalno plus 7.

Centri domaćeg tima Filip Petrušev i Marko Simonović, za razliku od prvog duela, dominirali su pod koševima. Simonović je bio najefikasniji sa 19 poena, a imao je čak 20 skokova (deset u napadu), uz 2 asistencije, Petrušev ga je pratio sa 16, Dragan Milosavljević je dodao 12, Milenko Tepić 9, a Jovan Novak je pored 4 poena zabeležio 7 asistencija.

Gosti pored Korija Voldena, za koga je sezona završena, u drugom duelu nisu mogli da računaju ni na Džordana Lojda, a blistao je Ognjen Dobrić sa 31 poenom (8/15 za dva, 3/5 za tri), uz po 3 skoka i asistencije, Lengston Hol je imao 19 (6as), a Lendri Noko i Dejan Davidovac po 10 (4sk, 5as).