Metalac pobedio Slobodu u Valjevu

Srbija KLS 2. mar 202222:46 0 komentara
KK Metalac/Dj. Đoković

Košarkaši Metalca savladali su u Valjevu u meču 24. kola užičku Slobodu 93:88.

Ovom pobedom ekipa iz Valjeva ostala je u, kakvoj, takvoj igri za plasman u Superligu. Sa druge strane, Sloboda je propustila priliku da istisne Dinamik sa trećeg mesta, poslednjeg koje vodi u Superligu.

Prvo poluvreme je prošlo u žestokoj borbi, sa tvrdim odbranama bez preteranih skokova kada je u pitanju razlika. Međutim, Metalac je u trećoj četvrtini uspeo da se odlepi, dođe do dvocifrene prednosti (72:61) i tada odvede meč u željenom smeru. Uspeli su Užičani u jednom trenutku u poslednjem kvartalu da se primaknu na -1, ali usledila je nova serija domaćina 7-0 i na to već gosti nisu imali odgovor.

Kod pobednika Uroš Luković je zabeležio dabl dabl od 26 poena i 17 skokova. Na drugoj strani Aleksa Ilić je meč završio sa 27 poena i devet skokova.