Mičel za preokret Mladosti, Pirot pao u samoj završnici

Košarka 18. dec. 202018:20
košarka lopta koš
Shutterstock, Inc

Košarkaši Mladosti ostvarili su sedmu uzastopnu pobedu u Košarkaškoj ligi Srbije, pošto su u 14. kolu savladali Pirot u gostima sa 75:73.

Ekipa iz Zemuna slovila je za velikog favorita u ovom duelu, ali je otpor rivala slomila tek u poslednjim minutima. Zapravo je Pirot imao inicijativu tokom većeg dela meča, pa je na dva minuta i 54 sekundi do kraja vodio 73:68.

Posle pogođenog slobodnog bacanja Prlje i trojke Mičela, gosti su prišli na 73:72. Na minut do kraja za preokret se pobrinuo Mičel.

Imali su domaći svojih šansi, ali je oba slobodna bacanja promašio Vraneš, a onda je i Pantić promašio šut za dva. Pokušao je na sekund do kraja Pendić da postigne trojku, ali nije uspeo. Konačni rezultat postavio je onda sa linije za slobodna bacanja Tanasković.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Tomas Brus sa 24 poena i sedam skokova, Lamar Mičel je ubacio 12 poena, a Matija Belić 11. Kod domaćina se istakao Mladen Pantić sa 15 poena, dok je Vladimir Đorđević ubacio 14.

Mladost sada ima skor 9-1 i osvojenih 19 bodova. Pirot ima učinak 3-11 i 17 poena.