Partizan pred eliminacijom iz plej-ofa!

Srbija KLS 1. jun 202122:20 > 22:24 2 komentara
KK Partizan NIS

Košarkaši Mega Sokerbeta iskoristili su prednost domaćeg terena i u prvom meču polufinala plej-ofa Superlige Srbije pobedili su Partizan 94:86.

Plasman u finale obezbediće ekipa koja ostvari dva trijumfa, a revanš je za dva dana u Hali sportova „Ranko Žeravica.“

Ekipa Vlade Jovanovića sjajno je počela duel protiv crno-belih i predvođena raspoloženim Malkolmom Kazalonom već u 7. minutu imala je 16 poena prednosti (25:9).

Povezane vesti

Mega je do kraja prve četvrtine zadržala ogromno vođstvo (34:16), a francuski internacionalac je u tom delu meča već upisao 13 poena (3/5 za dva, 2/3 za tri).

Gosti iz Humske su se produbili u drugom periodu, konačno je proradio i napad, i poenima Ognjena Jaramaza sa penala u poslednjem minutu provg poluvremena približili su se na 46:39.

Mega je održavala prednost, ali je bilo evidentno da ne može konstantno da bude na najvišem nivu, tako da su crno-beli posle trojke Džoša Perkinsa u 24. minutu bili na samo tri poena zaostatka – 58:55.

Ipak, Jovanovićeva ekipa je u finišu treće i početkom poslednje četvrtine, uz po ubačenu trojku Dragana Milosavljevića i Boriše Simanića, serijom 12:0 otišla na maksimalnih 77:60.

Međutim, ni to nije bio kraj uzbuđenjima. Jaramaz, Novica Veličković, Erik Mika i Nemanja Dangubić su inicirali seriju gostiju 15:3 i u 35. minutu na semaforu je pisalo 80:75. Nalet ekipe Aleksandra Matovića zaustavio je trojkom Filip Petrušev, a Kazalon je novom trojkom vratio dvocifrenu prednost svom timu – 87:77 na dva i po minuta pre kraja.

Crno-beli su pokušali nešto više da urade, Rade Zagorac je vezao sedam poena i na 66 sekundi pre kraja bilo je 89:85 za domaći tim. Gosti su imali i napad, ali Jaramaz nije bio precizan van linije 6.75 metara, što je iskoristio Petrušev koji je postigao ključan koš za svoj tim.

Kazalon je bio najefikasniji sa 23 poena, uz 6 asistencija, Petrušev je dodao 22 i 8 skokova, Milosavljević 13, a Matković i Simonović po 10.

Partizan, koji je igrao bez Rašona Tomasa i Treja Dreksela (završena sezone), su predvodili Mika sa 22 poena i 11 skokova, Zagorac sa 20, Jaramaz sa 16, uz 8 asistencija i Dangubić sa 10 poena.