Simić doneo pobedu Vršcu tri sekunde pre kraja

Srbija KLS 23. mar. 202119:38
SK

Košarkaši Vršca zabeležili su pobedu u gostima protiv OKK Beograda u zaostalom meču 24. kola Košarkaške lige Srbije.

Popularni Klonferi bili su na pragu pobede koja bi im mnogo značila u borbi za opstanak. Međutim, Filip Simić je tri sekunde pre kraja pogodio slobodno bacanje za pobedu gostiju 94:93.

Utakmica je bila kao i sama završnica, neizvesna i napeta. Bolje su krenuli domaći, stekli devet poena prednosti (17:8), ali već do početka druge četvrtine, serijom 11-2 Vršac je stigao do 25:23. Od tada je usledio pravi rezultatski rolerkoster, u kojem je osetna bila samo razlika od šest poena u trećoj četvrtini za goste (70:64).

Međutim, na prelazu treće u četvrtu četvrtinu Klonferi znatno dižu nivo igre i velikom serijom 17-4 dolaze do dvocifrene prednosti 88:78. Ali utakmica nije tada prelomljena, već je usledila nova serija, ovog puta 12-0 za goste i vođstvo 90:88. Pa su u samu završnicu igrači Vršca ušli sa +3 (93:90), ali OKK Beograd došao je 10 sekundi pre kraja do izjednačenja. Ipak, tri sekunde pre kraja načinjen je faul nad Simićem, koji je pogodio jedno do dva bacanja za pobedu Vršca.

Kod pobednika Simić je zabeležio dabl dabl od 21 poena i 10 asaistencija, dok je Nedeljković dodao 16 poena. Na drugoj strani Dragović je zabeležio 24 poena, devet skokova i pet asistencija, dok je na pragu dabl dabla bio Đurišić sa 19 poena i devet asistencija.

Vršac je osmi sa skorom 12-13, dok je OKK Beograd 10. sa 10-16 i tri pobede više od zone ispadanja.