KLS: Slavili svi domaćini, „fenjeraš“ bolji od Napretka

SK

U subotu su odigrane četiri utakmice 12. kola Košarkaške lige Srbije. Na svim mečevima slavili su domaćini: Pirot - OKK Novi Pazar 77:70, Kolubara - Tamiš 79:67, Dunav - Sloga 87:82, Metalac - Napredak 100:97.

Piroćanci su zabeležili važan trijumf nad boljeplasiranim timom Novog Pazara. Domaćin je sa puno motiva ušao u meč, gosti su uzvratili istom merom u drugoj četvrtini, pa je na kraju prvog poluvremena bio egal rezultat 39:39. U nastavku je vođena ravnopravna borba, ali su Piroćanci pružili sigurniju igru u finišu susreta.

U ekipi Pirota najbolji je bio Mladen Pantić sa 29 koševa i 7 skokova, a kod gostiju bolji od ostalih bio je Dušan Filipović sa 18 poena, 4 skoka i 3 asistencije.

Kolubara je zaustavila zahuktale Pančevce u derbiju “gornjeg doma”. Većim delom prvog poluvremena rezultat je bio tesan, a domaći su pobegli na “plus 6” pre odlaska na veliki odmor (43:37), a u 25. minutu bilo je 53:42. Lazarevčani su zadržali dvocifrenu prednost i u poslednjem kvartalu i na kraju zasluženo pobedili.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Simić sa 28 poena i 6 asistencija, a u poraženom Zoran Krstanović je upisao 15 koševa i 6 skokova.

Dunav je na svom terenu porazio kraljevačku Slogu, najviše zahvaljujući boljoj igri u prvom poluvremenu (53:37). Gosti su pokušali da preokrenu situaciju u drugih 20 minuta utakmice, ali domaćin je uspeo do kraja susreta da sačuva neznantnu prednost.

Dušan Majstorović je uknjižio 28 poena i 6 skokova i 2 asistencije, a Nikola Kovačević 26 koševa, 8 skokova i 3 asistencije. Kod Kraljevčana Nikola Kostić je upisao 18 poena, 2 skoka i 2 asistencije.

Mnogo uzbuđenja bilo je na utakmici u Valjevu, koji je odlučen posle petominut nog produžetka. Bio je to meč sa različitim četvrtinama, ekipe su se smenjivale u periodima dobre igre, da bi na kraju regularnog toka na semaforu stajalo 80:80. U dodatnih pet minuta ige domaći su se bolje snašli i trijumfovali.

Redosled na tabeli: Vojvodina 9-1, Zlatibor 8-1, Tamiš 6-5, Kolubara 6-5, Dunav 5-7, OKK Novi Pazar 6-3,  Radnički 5-5, OKK Beograd, Napredak  4-7, Pirot 3-9, Sloga 3-8, Mladost 6-1, Dinamik i Sloboda 4-5, Vršac 3-6, Metalac 3-4.