Sloboda od minus 17 do pobede u Pazaru, sjajni Prijović

KLS

Na nedeljnim mečevima 22. kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije pobede su ostvarili Užičani i Kraljevčani: OKK Novi Pazar - Sloboda 95:96, Sloga - Dinamik 93:84.

Sloboda je slavila u Novom Pazaru posle neverovatnog preokreta načinjenog u četvrtoj četvrtini. Novopazarci su u prvom poluvremenu imali 17 poena prednosti, na poluvremenu je bilo 55:42, a u trećoj četvrtini i „plus 19“ u njihovu korist (65:46), ali su uporni i borbeni Užičani to anulirali i u završnici susreta viđena je prava drama.

Posle 92:92 domaći su imali prednost od „pola koša“, ali su gosti iskoristili psihološku prednost i preokrenuli na 96:93. Najpre je Nedeljko Prijović postigao trojku za 95:93, a u narednom napadu iskoristio i jedno slobodno bacanje.

Do kraja utakmice Novi Pazar je uspeo samo da postigne još dva poena, čime nisu ugrozili veliko slavlje Užičana.

Nedeljko Prijović je za Slobodu upisao 23 poena, 2 skoka i 1 asistenciju, a Fahrudin Manjgafić iz Novog Pazara je na svom kontu imao 21 poen, 3 skoka i 4 asistencije.

Dinamik se na gostovanju u Kraljevu dobro držao do početka drugog poluvremena, kada je Sloga pojačala ritam i stigla do dvocifrenog vođstva. Dorćolci više nisu uspeli da uhvate priključak, a kada su Kraljevčani u četvrtoj deonici stekli 14 poena viška sve je bilo rečeno.

Najbolji pojedinac susreta bio je Stevan Karapandžić sa 25 poena, skokom i 2 asistencije, dok su u Dinamiku bolji od ostalih bili Vuk Đorđević sa 17 poena i 2 asistencije i Mert Akaj sa 16 poena, 5 skokova i 5 asistencija.

Tabela: Vojovdina 14-8, Dinamik 13-8, Sloboda, Sloga 13-6, Mladost 12-8, Leskovac Zdravlje 11-10, Zlatibor 13-5, OKK Beograd 10-11, Radnički, OKK Novi Pazar 9-10, Vršac 9-9, Dunav 8-10, Metalac 7-12, Tamiš, Kolubara 6-12, Slodes 2-18.