Sloboda razigrana protiv Dinamika

Srbija KLS 4. dec. 202023:15
košarka lopta
Shutterstock, Inc

U jedinom duelu koji je u petak odigran u Košarkaškoj ligi Srbije, Sloboda je slavila na gostovanju Dinamiku.

Košarkaši Slobode kao gosti su savladali Dinamik rezultatom 91:80.

Gosti su u snažnom ritmu ušli u meč i prvu deonicu rešili u svoju korist rezultatom 28:16.

Dinamik je u nastavku zaigrao bolje, nadoknadio zaostatak i pred završnih deset minuta bio u vođstvu za jedan poen.

A onda u poslednjoj četvrtini ista priča koju smo videli u prvoj. Dinamik je pao u igri, promašivao šuteve, a Sloboda je na kraju bez mnogo stresa došla do pobede.

Slobodu je sa 20 poestignutih poeana, sedam skokova i tri asistencije predvodio Dimitrije Nikolić. Aleksa Stepanović je zabeležio dabl-dabl sa 17 poena i 11 skokova, a isti broj poena imao je i Aleksandar Ilkić. Stefan Simić stao je na 16.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Bojan Tomašević iz Dinamika koji je postigao 29 poena. Pratio ga je Vuk Đorđević sa 22, dok je Akaj Mert postigao 12. Pored njih trojice u Dinamiku su se u strelce upisali još samo Stefan Šijan (devet), Gregor Glas (šest) o Toma Vasiljević (dva).