Sloga i Zlatibor gaze redom, Luković blistao protiv Slodesa

KLS

U subotu je odigrano pet utakmica 24. kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije: Slodes - Metalac 74:83, Leskovac Zdravlje - Dunav 86:83, Radnički - Tamiš 73:77, OKK Novi Pazar - Zlatibor 75:81, Sloga - Vršac 77:74.

Valjevci su slomili fenjeraša već sredinom prve četvrtine (23:13), a zatim do kraja susreta bili u konstantnoj prednosti, koja je u drugom poluvremenu iznosila maksimalnih 22 poena (63:41).

Najbolji pojedinac susreta bio je centar Metalca Uroš Luković, koji je imao dabl-dabl učinak 25 poena (17-10 za dva, 7-5 slobodna bacanja), 17 skokova i 5 asistencija, indeks korisnosti 42! Dobrog saradnika imao je u Šamilu Stivensonu, na čijem kontu stoji 20 poena, 8 skokova i 3 asistencije.

Andrija Nešović je bio najefikasniji u ekipi Slodesa sa 20 poena, a imao je i 4 skoka i 1 asistenciju.

Na meču u Leskovcu u prvih 20 minuta vođena je izjednačena borba, sa puno preokreta, da bi u nastavku domaći polako i sigurno počeli da stiču opipljivo vođstvo. Posle 13 poena viška Leskovčana, Dunav je uspeo da smanji rezultatski minus i izbori tesan poraz.

Noa Blekvel je predvodio svoj tim do trijumfa sa 21 poenom, 1 skokom i 4 asistencije, a u ekipi iz Novih Banovaca po 16 poena postigli su Nikola Radovanović i Dušan Tanasković. Radovanović je dodao 3 skoka, a Tanasković 6 skokova i 4 asistencije.

Uzbudljivo je bilo u Kragujevcu, gde je domaći Radnički poražen od Tamiša posle velike borbe. Kragujevčani su za nijansu bili bolji na startu, da bi Pančevci u drugom periodu potpuno preuzeli inicijativu i u više navrata imali „plus 9“. Na poluvremenu je bilo 43:35 za goste iz Pančeva, da bi u trećoj deonici usledila rezultatska klackalica. A kada je Radnički u 31. minutu poveo 62:56 izgledalo je da je pronašao pobednički ritam, ali je Tamiš u završnici uspeo da preokrene na 74:73 i u narednih nekoliko napada da kontroliše igru i rezultat i da pobedi.

Marko Sinik iz Tamiša je upisao 17 poena, 2 skoka i 2 asistencije, a Marko Đerasimović iz Radničkog 21 poen, 5 skokova i 2 asistencije.

Sloga je bila u vođstvu od 2. minuta do kraja utakmice, ali se u finišu namučila da dođe do trijumfa. Vrščani su otvorili meč trojkom, posle čega su Kraljevčani nametnuli svoju igru i odmakli na 24:15 i na 34:17, da bi se u četvrtoj četvrtini opustili i dozvolili rivalu da se primakne na poen zaostatka (58:57). Ipak, Sloga nije dozvolila iznenađenje, sredila je redove i napravila seriju 9:0, a  kada je na semaforu stajalo 67:57 nazirao se pobednik. Međutim, borbeni Vrščani se nisu predavali i ponovo su prišli na pola koša (74:73), ali preokret je izostao.

Za Slogu su po 15 poena zabeležili Stefan Matović i Luka Petrović, Matović je dodao 7 skokova i 1 asistenciju, a Petrović 2 skoka i 6 asistencija.

U timu Vršca, Vojin Ilić  je uknjižio 20 poena i 2 skoka.

Zlatiborci su u Novom Pazaru naišli na jak otpor domaćina, ali su uspeli rutinski da pobede. Gosti su u većem delu susreta imali neznantnu prednostu, ali su ih Novopazarci u nekoliko navrata sustizali i pravili preokrete kratkog daha. Posle 63:62 za Novi Pazar, bilo je 65:63 za Zlatibor, koji više nije ispuštao jednocifrenu prednost.

Dušan Kutlešić je za Zlatibor zabeležio 28 poena (10-8, 6-2 za tri, 9-6 slobodna bacanja), 5 skokova i 4 asistencije, indeks korisnosti 30.

Fahrudin Manjgafić 24 poena (6-3 za dva, 7-4 za tri, 9-6 slobodna bacanja), 8 skokova i 3 asistencije, indeks 30 i Nemanja Nikolić 20 poena, 8 skokova i 7 asistencija.

Tabela: Vojvodina, Dinamik, Sloga 15-8, Zlatibor 16-5, Sloboda 15-6, Mladost 13-10, Zdravlje 12-11, Vršac 12-10, OKK Novi Pazar 11-12, Metalac 10-13, OKK Beograd 10-12, Radnički, Dunav, 9-13, Tamiš 8-15, Kolubara 7-14, Slodes 2-21.