Slogin trijumf u Novom Pazaru za čelnu poziciju

Đorđe Simeunović
Đorđe Simeunović i Marko Gudurić, Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Preostali susret 15. kola Košarkaške lige Srbije odigran je u nedelju u Novom Pazaru. Domaći OKK Novi Pazar je poražen od Sloge - 89:93.

U prvom poluvremenu ekipe su se smenjivale u periodima dobre igre, u prvoj četvrtini domaći su uglavnom imali rezultatsku prednost, ali Kraljevčani preokrenuli na 24:23. Zatim su Novopazarci nekoliko minuta održavali neznantno preimućstvo, da bi gosti ponovo napravili preokret i tokom velikog odmora na semaforu je stajalo 41:47.

Kraljevčani su u nastavku održavali vođstvo sve do završnice susreta kada je Novi Pazar izjednačio na 85:85. Ipak, gosti su nastavili tamo gde su stali i ponovo stekli 3,4 poena viška i izborili tesan trijumf, posle kojeg su izbili na čelo tabele KLS.

Đorđe Simeunović je za pobednički sastav upisao 21 poen (5 3 za dva, 7-3 za tri, 6-6 slobodna bacanja), 9 skokova i 2 asistencije, a Stefan Matović 20 poena (11-8 za dva, 4-0 za tri, 7-4 slobodna bacanja), 6 skokova i 4 asistencije

Na drugoj strani Fahrudin Manjgafić je ubacio 22 poena (7-6 za dva, 7-2 za tri, 4-4 slobodna bacanja) i dodao 7 skokova i 1 asistenciju.

Tabela

Sloga 10-5, Sloboda, Dinamik, Radnički 9-6, Zlatibor, Vojvodina, Mladost, Vršac, OKK Beograd 8-7, OKK Novi Pazar, Metalac 7-8, Zdravlje, 7-7, Dunav 6-9, Kolubara 5-10, Tamiš 4-11, Slodes 2-13.