Tamiš deklasirao Slogu

KLS

U subotu je odigran samo jedan meč 23. kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije: Tamiš - Sloga 95:69.

Pančevci su iznenađujuće lako stigli do sedmog prvenstvenog trijumfa, protiv  favorizovane Sloge. Gosti su samo u prvim minutima susreta imali minimalno vođstvo, a onda su motivisani domaći stigli do „plus 10“ u finišu prvog perioda. To je bila samo uvertira druge četvrtine, koju je Tamiš odigrao furiozno, što najbolje ilustruje rezultat 47:26 u 16. minutu.

Izabranici Bojana Jovičića nastavili su rušilački pohod u drugom poluvremenu i sigurnim korakom gazili ka osvajanju važnih bodova u borbi za opstanak u eliti. U 31. minutu bilo je 80:55, ali i posle toga su Pančevci igrali u visokom ritmu.

Svoj tim do ubedljive pobede predvodio je Patrik Hardi sa 20 poena, 3 skoka i 3 asistencije, Mihailo Todorović je uknjižio 15 poena, 8 skokova i 1 asistenciju, a Saša Radović 12 poena i 4 asistencije.

U redovima Kraljevčana Stefan Matović je imao dabl-dabl učinak, 12 poena, 12 skokova i 3 asistencije.

Tabela: Vojvodina 14-8, Dinamik 14-8, Sloboda 14-6, Sloga 13-7, Mladost 12-8, Leskovac Zdravlje 11-10, Zlatibor 13-5, OKK Beograd 10-11, Vršac 10-9, OKK Novi Pazar 9-11, Radnički 9-10, Metalac 8-12, Tamiš 7-13, Dunav 8-11, Kolubara 7-12, Slodes 2-19.