Uzbudljivo u KLS: Dunav za pola koša dobio Radnički

Photo by Matthias Kern/Bongarts/Getty Images

Preostali meč 27. kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije doneo je mnogo uzbuđenja, Dunav - Radnički 69:68.

Domaći Dunav je imao jednocifrenu prednost sve do finiša treće četvrtine, kada su Kragujevčani izjednačili na 53:53. Gosti su nekoliko minuta održavali neznatno vođstvo, a onda je usledila rezultatska klackalica, u kojoj su se bolje snašli igrači Dunava.

Na taj način se tim iz Novih Banovaca, ostvarivši 13. prvenstvenu pobedu, učvrstio u zlatnoj sredini, a Radnički je nanizao 17. poraz i ostao na nezavidnoj, pretposlednjoj poziciji na tabeli.

Najistaknutiji pojedinac u Dunavu bio je Dušan Tanasković sa 19 poena, 9 skokova i 1 asistencijom, a Marko Grković je zabeležio 16 poena, 4 skoka i 3 asistencije. U Radničkom se istakao veteran Raško Katić, najefikasniji pojedinac susreta sa 24 poena, čemu je dodao 5 skokova i 1 asistenciju.

Tabela: Zlatibor 21-6, Sloga 17-10, Mladost, Vojvodina, Sloboda 16-11, Dinamik 15-12, OKK Novi Pazar, Vršac 14-13, Metalac, Zdravlje, Dunav, OKK Beograd 13-14, Tamiš 12-15,  Kolubara 11-16, Radnički 10-17, Slodes 2-25.