Zdravlje slavilo u Kragujevcu, dabl-dabl Stamenkovića

KLS

U subotu su odigrane dve utakmice 17. kola Košarkaške lige Srbije: Radnički - Zdravlje 74:79, Vršac - Dunav 99:75. A odloženi su mečevi: Dinamik - Metalac, Sloboda - Kolubara i Sloga - Mladost.

Radnički je na svom parketu poražen od Leskovačkog Zdravlja posle uzbudljive borbe. Domaći su na poluvremenu imali „plus 16“, ali se ta razlika istopila u 37. minutu, kada su Leskovčani izjednačili na 58:58. Posle toga je vođena izjednačena borba, da bi Kragujevčani nešto bolje ušli u četvrtu deonicu (69:64), ali su gosti uzvratili istom merom i stekli neznatno vođstvo, koje su održavali do konačne pobede.

KLS:

Svetozar Stamenković iz Zdravlja pružio je dabl-dabl partiju sa 23 poena, 13 skokova i 4 asistencije, dok je Filip Dumić iz Radničkog uknjižio 14 poena,  3 skokova i 8 asistenciju.

Vrščani su u duelu sa Dunavom imali jednocifreno preimućstvo do pred kraj prvog poluvremena, kada je tim iz Novih Banovaca uspostavio ravnotežu, pa se na veliki odmor otišlo kod 44:44. Gosti su, potom, na kratko bili u rezultatskoj prednosti, ali je Vršac tada dodao gas i pobegao na 18 poena viška (76:58) i do kraja utakmice nije bilo nikakvih neizvesnosti.

Žiga Jurček u dresu Vrščana je meč završio sa 20 poena, 2 skoka i 3 asistencije, a Marko Grković iz Dunava sa 23 poena, 2 skoka i 1 asistencijom.

Tabela: Zlatibor 11-5, Sloboda, Vojvodina, Sloga 10-6, Vršac, Radnički, Zdravlje 9-8, Mladost 10-5, Dinamik, OKK Beograd 9-7, Dunav 7-10, OKK Novi Pazar 8-8, Metalac 7-9, Kolubara 5-10, Tamiš 4-12, Slodes 2-14.