Zvezda dominantno do finala

Srbija KLS 14. jun. 202220:06 > 20:1010 komentara
Crvena Zvezda Mega
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u majstorici polufinala plej-ofa Superlige Megu 88:66 i tako obezbedili plasman u borbu za titulu.

Jesu igrači Mege doveli velikog favorita do majstorice, ali dalje nisu mogli. U trećoj utakmici u dvorani Aleksandar Nikolić pitao se samo jedan tim i Crvena zvezda je zasluženo došla u priliku da se bori za odbranu i trećeg trofeja osvojenog prošle sezone.

Sve je bilo jasno već posle prve četvrtine, koju je Zvezda dobila 26:16. Ista situacija i u drugoj, gosti su zadržani na 17 poena i rezultat 53:33 na poluvremenu jasno je ukazivao da će drugi deo biti puka formalnost. Tako je i bilo. Mega je tek u četvrtoj četvrtini postigla preko 20 poena, ali to je bilo nedovoljno za još jedno iznenađenje.

Kod pobednika najbolji je bio Nikola Kalinić sa 21 poenom i četiri asistencije, a Holins je meč završio sa 17 poena i pet skokova. Na drugoj strani Ružnjecev i Simanić zabeležili su po 12 poena i šest skokova.

Zvezdu u finalu čeka FMP, koji se bez borbe plasirao u borbu za trofej, jer je Partizan odustao od takmičenja.