TBL: Fener zgromio Eskišehir, Uvalin slomio Gazijantep

Turkey TBL 19. nov 201713:01 > 15:14
Getty Images Sport, Mitchell Leff

Košarkaši Fenerbahčea bili su ubedljivi na gostovanju Eskišehiru rezultatom 85:66 (25:24, 23:14, 22:9, 15:19) . Sa druge strane, igrači Ješilgiresuna savladali su tim Gazijantepa rezultatom 91:84 (24:17, 24:23, 24:19, 19:25).

Izabranici Željka Obradovića meč su u svoju korist prelomili u drugoj i trećoj četvrtini koje su dobili ukupno 22 poena razlike. Fenerbahče je igrao u sjajnom tempu s obzirom da su u petak nakon produžetka savladali CSKA u Moskvi u Evroligi.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Melih Mahmutoglu koji je postigao 20 poena, uz et skokova i dve asistencije.

Marko Gudurić je za 22 minuta došao do 6 poena i tri asistencije.

U redovima poraženih Rouland je postigao 17 poena uz osam asistencija.

Sada oba tima imaju skor 5-2.

Tim za koji nastupa Đorđe Gagić imao je ubedljivu prednost koja je u jednom trenutku iznosila i 17 poena (74:59) ali su u poslednjoj četvrtini umalo prokockali ono što su prethodno uradili.

Gazijantep je predvođen Markom Lajonsom (19p, 5a) napravili seriju 12:0 i na dva minuta do kraja imali čak i šut za izjednačenje koji je promašio Di Džej Vajt.

U ekipi Mihaila Uvalina najbolji su bili bivši centar Partizana Derel Vilijams sa 19 poena i 7 skokova, pratio ga je Bojnton sa istim brojem poena,uz 4 skoka i 5 asistencija, a Đorđe Gagić postigao je 10 poena.

Ivan Marinković postigao je 4 poena za 12 minuta na terenu, dok Dušan Čantekin nije ulazio u igru.

Ješilgiresun je sada na skoru 3-4, dok Gazijantep ima jednu pobedu na sedma mečeva i u potrazi je za trenerom jer je Stefanos Dedas otpupšten nakon poraza u prethodnom kolu.